Aktuality

Španielsky najvyšší súd odsúdil klamlivú reklamu na potraty, ktorá tvrdila, že sú bezpečné

Najvyšší súd Španielska potvrdil predchádzajúci rozsudok nižšieho súdu a odsúdil potratový biznis za používanie klamlivej reklamy na propagáciu potratov. ACAI, organizácia zamestnávateľov, ktorá združuje 32 španielskych potratových centier, sa vyjadrila, že umelý potrat nenesie so sebou žiadne riziká.

Najvyšší súd podporil Španielsku nadáciu kresťanských právnikov a odsúdil potratový biznis, aby...Read More »


[LiveAction.org] Mediálne spoločnosti Disney a NBC spolupracujú s filmovými študentmi z USC na produkcii filmov podporujúcich potraty

[článok preložený z LiveAction.org so súhlasom] Autor: Cassy Fiano-Chesser

Množstvo mediálnych spoločností, vrátane Disney a NBC Universal, spolupracuje s University of Southern California (USC) s cieľom vytvoriť krátke filmy podporujúce potraty.

Townhall oznámil, že Disney, NBC Universal, Google, Facebook, HBO, Sony a mnohé ďalšie spoločnosti sa spojili s Read More »


[LiveAction.org] Predčasne narodené dieťatko s hmotnosťou len 212 gramov je teraz zdravým dvojročným dievčatkom

Článok z LiveAction.org:
(Right to Life UK) — Dieťatko, ktoré sa narodilo o štyri mesiace skôr v Singapure a vážilo pri narodení iba 212 g, je teraz zdravým dvojročným dievčatkom.

Kwek Yu Xuan sa narodila v júni 2020, štyri mesiace pred termínom pôrodu, pričom vážila len desatinu toho, čo...Read More »


Pro-Life hnutie má vlajku

Vedeli ste, priatelia, že nielen LGBTI+ ale už aj prolife hnutie má svoju vlajku? Často v našom prostredí počúvam, že sme nejednotní, každý robí na „svojom piesočku“ atď. Hoci si myslím, že to nie je úplne pravda, pretože existujú spoločné verejné (i neverejné) iniciatívy a aktivity (napr. výzva vláde...Read More »


Rozhovor s mladým prolife pútnikom Jakubom - aj o útokoch za verejné prejavenie prolife názorov v Rakúsku

[článok bol zverejnený na TK KBS]

– Jakub, môžete sa nám v krátkosti predstaviť? 

Volám sa Jakub Švento, mám 17 rokov, o chvíľu 18. Pochádzam z Martina, hoci som sa narodil na Orave v Trstenej a už tretí rok chodím na nemecké bilingválne gymnázium do Popradu. Mám troch súrodencov a vo...Read More »


[LiveAction.org] Povedie zvrat rozhodnutia Roe vs. Wade k väčšiemu počtu úmrtí súvisiacich s tehotenstvom? Štatistiky hovoria, že nie.

Výskumník podporujúci potraty tvrdí, že zákaz potratov bude mať za následok smrť väčšieho počtu tehotných žien a predpovedá, že ak bude zvrátené rozhodnutie Roe vs. Wade spred 50 rokov, [článok vyšiel na LiveAction.org pred publikovaním rozhodnutia súdu, kt. zrušil nemožnosť obmedziť potraty v jednotlivých štátoch] úmrtia...Read More »


TS: Aktivisti odovzdali o. biskupovi Haľkovi podporný list s takmer 15000 podpismi

Na spoločnom stretnutí aktivisti odovzdali otcovi biskupovi Haľkovi podporný list, ktorý podpísalo takmer 15000 podporovateľov. Verejný list s názvom ODMIETAME NETOLERANTNOSŤ VOČI KATOLÍCKEMU BISKUPOVI HAĽKOVI A KATOLÍCKYM NÁZOROM napísali pred tromi týždňami po útokoch niektorých účastníkov festivalu „Pohoda“ na otca biskupa.

„Cieľom nášho listu bolo verejne odmietnuť netolerantnosť, žiadať nevylučovanie...Read More »


Odmietame netolerantnosť voči katolíckemu biskupovi Haľkovi a katolíckym názorom

<Ak chcete vyjadriť podporu o. biskupovi, môžete tak urobiť tu.>

My, signatári a podporovatelia tohto otvoreného listu, vyjadrujeme podporu otcovi biskupovi Jozefovi Haľkovi, voči ktorému sa v posledných dňoch odohrali agresívne útoky na festivale Pohoda, odmietame netolerantnosť voči katolíckym názorom a žiadame pokojnú spoločenskú diskusiu aj o citlivých témach.

Na tohtoročnej...Read More »


Výhercovia súťaže Rodina a základné ľudské právo na život 2022

Do 6. ročníka celoslovenskej výtvarno-video súťaže Rodina a základné ľudské právo na život sme dostali 1077 výtvarných diel a 13 videí od žiakov základných, stredných, základných umeleckých a špeciálnych škôl. Veľmi sa tešíme, že sa počet výtvarných diel tento rok oproti minulému roku zvýšil o 37%.
Pozvánku do súťaže sme elektronicky...Read More »


[LiveAction.org] Čoraz viac spoločností v USA sľubuje hradenie výdavkov na potraty, vrátane Tesly

V amerických prolife a prochoice táboroch v posledných dňoch vody významne rozvírilo predčasne uniknuté rozhodnutie Najvyššieho súdu USA. Ten by mal vďaka väčšinovo konzervatívnemu zloženiu podľa zverejneného dokumentu o niekoľko týždňov zvrátiť rozhodnutie spred 50 rokov, ktoré nanútilo potraty všetkým americkým štátom.

Zatiaľ čo zástancovia potratov pokračujú vo svojich...Read More »


Pápežov príhovor aj o demografickej zime, radikálnom enviromentalizme, pornografii a nehumánnom prenájme materníc

Pápež František sa prihovoril Federácii katolíckych rodinných asociácií v Európe (FAFCE), ktorá sa minulý týždeň zišla v Ríme na oslavách jej XXV. výročia.

V prvom rade povzbudil FAFCE, aby pokračovala v práci inšpirovania „a upevňovania sietí rodín“.

Dotkol sa tiež niekoľkých veľkých výziev:

DEMOGRAFICKÁ ZIMA

„Táto demografická zima je veľmi vážna. Prosím, dávajte...Read More »


Zažite výnimočné stretnutia a program na BHD

Hanusove dni chcú spájať vieru s rozumom, inšpirovať pre hľadanie Pravdy, Dobra a Krásy a tiež ukázať, že kresťanstvo “nie je spomienkou na minulosť, ale veľmi živou a skutočnou realitou.” (Benedikt XVI.) Festival je určený tak akademickej verejnosti ako aj širšiemu publiku.

Okrem stretnutí ľudí, s ktorými si máte čo povedať,...Read More »


Zo stretnutia s prezidentkou SR

Milí priatelia,

dnes sme na osobnom stretnutí nedostali od p. prezidentky prísľub podpisu zákona na podporu rodín. Chceme veriť, že napriek tomu žije nádej na to, že svoj podpis pod neho napokon v najbližších dňoch dá. Už včera bolo neskoro, rodinná politika na Slovensku absentuje desaťročia.

Pani prezidentke som tlmočil nasledovné myšlienky...Read More »


TS: Pro-rodinné organizácie: Pevne veríme, že prezidentka Čaputová je aj prezidentkou rodín

3.6.2022 pro-rodinní aktivisti odovzdali do podateľne prezidentky SR list, ktorým ju žiadajú o podpis zákona na pomoc rodinám.