Aktuality

TS: Vedenie SAV nevidí problém v stredoškolskej učebnici SAV s pohlavnými orgánmi na obale, zvažujeme podnety pre ohrozovanie mravnej výchovy mládeže

28. marca 2023 sme odovzdali petíciu adresovanú predsedovi SAV, predsedníctvu SAV a Snemu SAV, ktorú v tom čase podpísalo 17500 občanov (aktuálne už 18600). Žiadali sme v nej o verejné dištancovanie sa Slovenskej akadémie vied od stredoškolskej učebnice, pracovného zošitu s názvom „Partnerská a sexuálna výchova“, ktorý na obale nesie...Read More »


Včera sme odovzdali podpisy, dnes zákon prešiel prvým čítaním. Tešíme sa a dúfame, že práva rodičov budú posilnené.

Petíciu, ktorú podpísalo viac ako 14 600 občanov SR, si môžete prečítať tu. Zákon dnes do druhého čítania posunulo 93 poslancov.

Článok Patrika Danišku tu.

...Read More »

[LiveAction.org] Elizabeth videla svoje dieťa a utrpela traumu z potratovej pilulky

[preklad z LiveAction.org
Elizabeth mala 24 rokov, keď otehotnela. Nevedela, čo má robiť, ale jej priateľ na ňu začal tlačiť, aby išla na potrat.

„Veľmi som sa bála a nebola som si istá, čo s tým mám robiť,“ povedala, „a on mal celkom jasno v tom, že pri tom nehodlá...Read More »


Výchova o sexuálnom správaní len so súhlasom rodičov - podporte zákon posilňujúci práva rodičov

[petíciu podporte prosím tu]

Text petície: V ostatných mesiacoch žijeme v atmosfére nátlakovej mediálnej a komerčnej kampane, ktorej cieľom je presadzovať liberálne-progresívnu výchovu v otázkach sexuálneho správania a propagovať a predávať k nej obsahovo nevhodné...Read More »


Sexualizácia najmenších detí v školách, návrh zákazu vychádzania zo zadefinovaných zón, potraty až do 6. mesiaca bez udania dôvodu – „pokroková“ Veľká Británia

Zuzana Révayová už 16 rokov žije v Spojenom kráľovstve, z toho dva roky v Londýne. Vývoj krajiny vníma kriticky, zvlášť to, čo sa označuje za pokrok. Rozprávali sme sa s ňou o situácii v oblasti LGBTI+ požiadavkách, o aktivitách pre najmenšie deti v školách, ako aj o ochrane života nenarodených detí v...Read More »


7. ročník súťaže presúvame na budúci rok

Vážení partneri, riaditelia a učitelia, milí záujemci o súťaž,

s poľutovaním musíme oznámiť, že v roku 2023 nemôžeme z kapacitných s finančných dôvodov zorganizovať 7. ročník súťaže Rodina s Základné ľudské právo na život. Veríme, že ho budeme môcť zrealizovať v školskom roku 2023/24.

Ďakujeme za priazeň a ak máte záujem participovať...Read More »


[LiveAction.org] Začala modlením sa pred potratovými klinikai. Teraz bráni život v OSN.

[článok preložený z LiveAction.org] Lisa Correntiová, ktorá pôsobí ako výkonná viceprezidentka Centra pre rodinu a ľudské práva alebo (C-Fam), je súčasťou tímu, ktorý sa úzko zameriava na presadzovanie ochrany ľudského života vo všetkých jeho štádiách, vrátane detí pred narodením a na presadzovanie prorodinnej politiky v celosvetovom meradle.

Napriek silným...Read More »


Prajeme Vám požehnanú Veľkú noc

...Read More »

TS: Mladí si zaslúžia viac. 17500 občanov žiada Slovenskú akadémiu vied o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice

Bratislava 29. 3. 2023
Signatári odovzdali vedeniu Slovenskej akadémie vied – predsedovi, členom predsedníctva a členom...Read More »


[c-fam.org] Drvivá porážka feministiek v OSN. Progresívnymi nátlakmi nás zastupovala EU

[Friday Fax newsletter c-fam.org]

S radosťou vám oznamujem, že radikálne feministky utrpeli veľkú porážku na práve ukončenom zasadnutí Komisie pre postavenie žien. Po záverečných rokovaniach, ktoré trvali do štvrtej hodiny ráno v sobotu, prehrali vo všetkom.

Gratulujem odvážnym africkým delegáciám, ktoré sa postavili Bidenovej administratíve a Európskej únii. Gratulujeme tímu C-Fam:...Read More »


Náš nový web antikoncepcia.org šíri vedecké fakty o rizikách hormonálnej antikoncepcie

7.3.2023 Bratislava
Asociácia za život a rodinu na základe brožúry Aliancie za život, o. z. s odborným garantom PharmDr. Jozefom Laurincom, PhD. vytvorila ďalší monotematický informačný web, tentokrát o škodlivosti hormonálnej antikoncepcie. Cieľom domény www.antikoncepcia.org je šíriť pravdivé informácie podložené viac ako 550 odbornými zdrojmi, ktoré sú veľmi dôležité...Read More »


Žiadame Slovenskú akadémiu vied o dištancovanie sa od perverznej a nekvalitnej učebnice

[petíciu možno podpísať tu]

V ostatných týždňoch sa spustila mediálna kampaň s cieľom pretláčať sexuálnu „výchovu“ do škôl. Žiaľ, či už náhodou alebo zámerne do tohto priestoru vstúpila aj Slovenská akadémia vied svojím nevhodným pracovným zošitom pre stredoškolákov s názvom Partnerská a sexuálna výchova, ktorého obal je posiaty preludmi pohlavných...Read More »


Z druhého zasadnutia Rady vlády pre rodinu a demografický vývoj

Rada vlády Slovenskej republiky pre rodinu a demografický vývoj zasadala včera po druhý krát. Boli na ňu predložené viaceré iniciatívne materiály viacerých prorodinných organizácií. Tie od Aliancie za rodinu sa dotýkali napríklad problému alkoholu na Slovensku, hazardných hier a nedostatočnej ochrany hráčov a závislých, ako aj elektronického podávania žiadosti o...Read More »


[LiveAction] Popredná írska potratová agentúra nazýva 12-týždňovú hranicu „znepokojujúcou“ a vyzýva na potraty až do narodenia

[Článok z LiveAction.org ] Irish Family Planning Association (IFPA), jedna z popredných írskych agentúr zaoberajúcich sa potratmi, vyzýva, aby Írsko zrušilo 12-týždňovú zákonnú ochranu nenarodených detí pred potratom. Namiesto toho chce, aby bol potrat dostupný až do narodenia.

Výkonný riaditeľ IFPA Niall Behan tvrdí, že súčasné limity sú „neférové“ voči ženám.

Kvôli...Read More »


Bulharský najvyšší súd pomerom hlasov 28:21 vyhlásil koniec možnosti legálnej "zmeny pohlavia"

Občiansky senát Najvyššieho kasačného súdu (NSC) v Bulharsku vo svojom nedávnom rozhodnutí – potvrdenom 28 najvyššími sudcami (nesúhlasné stanovisko malo 21 sudcov) ukončil možnosť transsexuálom možnosť zmeniť svoje pohlavie v dokladoch.

Výrok prijatého výkladového rozhodnutia znie: „Objektívne hmotné právo platné na území Bulharskej republiky nestanovuje možnosť súdu povoliť v konaní podľa...Read More »


[FoxNews] Študent katolíckej strednej školy zatknutý, predtým bol dočasne vylúčený za odpor proti transrodovej ideológii

[pôvodný článok] Študent katolíckej strednej školy v Kanade bol v pondelok zatknutý. Tomu predchádzalo suspendovanie (pozn. prekladateľa: dočasné vylúčenie) za protestovanie proti tomu, aby transrodoví ľudia používali toalety (opačného pohlavia) a povedal, že existujú iba dve pohlavia. Teraz sa odvoláva na tribunál pre ľudské práva v Ontáriu.

Podľa Epoch...Read More »


[LiveAction.org] „Zasiahlo ma to ako kopa tehál“: Žena si želá, aby bola poznala pravdu pred potratom

Článok bol upravený; pôvodny zdroj: LiveAction.org 

Farrah Christine vo svojich krátkych memoároch s názvom „To by som si priala vedieť… predtým, ako som potratila moje dieťa“ opisuje svoju traumu po dvoch potratoch. Píše:

Nenávidím sa za to, že som [umelo] potratila dve deti, a aj po desaťročiach sa stále nedokážem...Read More »

[LiveAction.org] Muž s Downovým syndrómom protestuje proti 95 %-nej potratovosti detí s Downovým syndrómom v írskej nemocnici

Upravený článok z LiveAction.org: V decembri riaditeľ nemocnice Rotunda v Írsku priznal, že takmer všetky deti, ktorým bol v tejto nemocnici prenatálne diagnostikovaný Downov syndróm, sú potratené. V reakcii na to hovorí obhajca Downovho syndrómu o práve na život detí s Downovým syndrómom.

Profesor Fergal Malone povedal, že 95% žien,...Read More »


Prajeme Vám požehnané Sviatky!

Milí priatelia, vážení partneri,

prajeme Vám a Vašim rodinám požehnané Vianoce a Šťastný rok 2023.

Zo srdca
Tomáš Kováčik
predseda Asociácie za život a rodinu

...Read More »

Z III. prorodinného fóra: štáty musia k demografickej zime realizovať prorodinné politiky

16. decembra 2022 sa v hlavnej budove Národnej rady Slovenskej republiky konalo III. Prorodinné fórum s témou Stav a vývoj demografie na Slovensku a v Európe. Záštitu nad podujatím prevzala Anna Záborská, podpresedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo a Richard Vašečka, predseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a...Read More »


Pripomienkovali sme Národný strategický rámec na podporu rodiny a demografického vývoja do roku 2030

Pripomienky o. z. Asociácia za život a rodinu k Národnému strategickému rámcu na podporu rodiny a demografického vývoja do roku 2030

Tomáš Kováčik, 6. december 2022

Vzhľadom na zlú demografickú situáciu, nízku pôrodnosť a urgentnú potrebu ich riešenia nRead More »


Podporili sme dr. Schwarza z TU, sme radi že rektor univerzity nepodľahol mediálnemu tlaku

Sme radi, že sme mohli podporiť Otvorený list za rešpektovanie akademickej slobody, ktorý po medializácii kauzy dr. Schwarza (dve študentky sa sťažovali, že rodinu a manželstvo definoval v súlade s prirodzenými hodnotami a tým, čo má SR napísané v zákonoch a ústave) podpísali desiatky akademikov. 

Tešíme sa, že sa dr. Schwarza Read More »


Vianočný billboard - šírme nádej aj vo vonkajšom priestore

Milí priatelia,

Aj vy nosíte v sebe túžbu šíriť Dobrú zvesť?

Chcete oslovovať aj tých, ktorí do kostola nezájdu?

Popremýšľajte, či sa vo vašom okolí niekam nehodí takýto billboard či plachta na plot. Alebo vymyslite vlastný evanjelizačný, pozývajúci odkaz vo verejnom priestore.

Objednanie billboardu môžete zrealizovať u spoločnosti, ktorá plochu vlastní (je tam vždy...Read More »


Pripravený príhovor na ustanovujúcu Radu vlády SR pre rodinu a demografický vývoj, 11. 10. 2022

Vážená pani podpredsedníčka, pani tajomníčka, vážení členovia Rady vlády pre rodinu a demografický vývoj,
na úvod môjho príhovoru by som chcel poďakovať všetkým, ktorí participovali na tom, že vznikla táto rada vlády a vysloviť želanie, aby fungovala dobre a efektívne a radila vláde tak, aby na Slovensku prekvitala rodina, manželstvo,...Read More »


List premiérovi SR so žiadosťou zastaviť transsexuálnu agendu na MZ SR

Vážený pán premiér SR, Eduard Heger,

s vážnym znepokojením sledujeme procesy, ktoré prebiehajú už niekoľko mesiacov na pôde Ministerstva zdravotníctva SR, a ktoré vedú k ideologickému a jednostrannému prístupu k téme transsexuality. Snahy prijať dokumenty, ktoré nie sú v záujme pacientov, ani v záujme celej spoločnosti sa zvlášť zrýchlili po hanebnej...Read More »


Nultý dôchodkový pilier/rodičovský bonus schválený

Veľmi sa tešíme, že ďalšie pro-rodinné opatrenie sa stalo realitou! Rodičovský bonus bol minulý týždeň schválený v Národnej rade Slovenskej republiky.

Vo Výzve vláde, ktorú v roku 2018 vtedajšej vláde adresovalo 12 pro-rodinných organizácií sme v rámci tzv. Praktickej rodinnej politiky požadovali aj nasledovné:
deti ako 0-tý dôchodkový pilier –...Read More »


Španielsky najvyšší súd odsúdil klamlivú reklamu na potraty, ktorá tvrdila, že sú bezpečné

Najvyšší súd Španielska potvrdil predchádzajúci rozsudok nižšieho súdu a odsúdil potratový biznis za používanie klamlivej reklamy na propagáciu potratov. ACAI, organizácia zamestnávateľov, ktorá združuje 32 španielskych potratových centier, sa vyjadrila, že umelý potrat nenesie so sebou žiadne riziká.

Najvyšší súd podporil Španielsku nadáciu kresťanských právnikov a odsúdil potratový biznis, aby...Read More »


[LiveAction.org] Mediálne spoločnosti Disney a NBC spolupracujú s filmovými študentmi z USC na produkcii filmov podporujúcich potraty

[článok preložený z LiveAction.org so súhlasom] Autor: Cassy Fiano-Chesser

Množstvo mediálnych spoločností, vrátane Disney a NBC Universal, spolupracuje s University of Southern California (USC) s cieľom vytvoriť krátke filmy podporujúce potraty.

Townhall oznámil, že Disney, NBC Universal, Google, Facebook, HBO, Sony a mnohé ďalšie spoločnosti sa spojili s Read More »


[LiveAction.org] Predčasne narodené dieťatko s hmotnosťou len 212 gramov je teraz zdravým dvojročným dievčatkom

Článok z LiveAction.org:
(Right to Life UK) — Dieťatko, ktoré sa narodilo o štyri mesiace skôr v Singapure a vážilo pri narodení iba 212 g, je teraz zdravým dvojročným dievčatkom.

Kwek Yu Xuan sa narodila v júni 2020, štyri mesiace pred termínom pôrodu, pričom vážila len desatinu toho, čo...Read More »


Pro-Life hnutie má vlajku

Vedeli ste, priatelia, že nielen LGBTI+ ale už aj prolife hnutie má svoju vlajku? Často v našom prostredí počúvam, že sme nejednotní, každý robí na „svojom piesočku“ atď. Hoci si myslím, že to nie je úplne pravda, pretože existujú spoločné verejné (i neverejné) iniciatívy a aktivity (napr. výzva vláde...Read More »


Rozhovor s mladým prolife pútnikom Jakubom - aj o útokoch za verejné prejavenie prolife názorov v Rakúsku

[článok bol zverejnený na TK KBS]

– Jakub, môžete sa nám v krátkosti predstaviť? 

Volám sa Jakub Švento, mám 17 rokov, o chvíľu 18. Pochádzam z Martina, hoci som sa narodil na Orave v Trstenej a už tretí rok chodím na nemecké bilingválne gymnázium do Popradu. Mám troch súrodencov a vo...Read More »


[LiveAction.org] Povedie zvrat rozhodnutia Roe vs. Wade k väčšiemu počtu úmrtí súvisiacich s tehotenstvom? Štatistiky hovoria, že nie.

Výskumník podporujúci potraty tvrdí, že zákaz potratov bude mať za následok smrť väčšieho počtu tehotných žien a predpovedá, že ak bude zvrátené rozhodnutie Roe vs. Wade spred 50 rokov, [článok vyšiel na LiveAction.org pred publikovaním rozhodnutia súdu, kt. zrušil nemožnosť obmedziť potraty v jednotlivých štátoch] úmrtia...Read More »


TS: Aktivisti odovzdali o. biskupovi Haľkovi podporný list s takmer 15000 podpismi

Na spoločnom stretnutí aktivisti odovzdali otcovi biskupovi Haľkovi podporný list, ktorý podpísalo takmer 15000 podporovateľov. Verejný list s názvom ODMIETAME NETOLERANTNOSŤ VOČI KATOLÍCKEMU BISKUPOVI HAĽKOVI A KATOLÍCKYM NÁZOROM napísali pred tromi týždňami po útokoch niektorých účastníkov festivalu „Pohoda“ na otca biskupa.

„Cieľom nášho listu bolo verejne odmietnuť netolerantnosť, žiadať nevylučovanie...Read More »


Odmietame netolerantnosť voči katolíckemu biskupovi Haľkovi a katolíckym názorom

<Ak chcete vyjadriť podporu o. biskupovi, môžete tak urobiť tu.>

My, signatári a podporovatelia tohto otvoreného listu, vyjadrujeme podporu otcovi biskupovi Jozefovi Haľkovi, voči ktorému sa v posledných dňoch odohrali agresívne útoky na festivale Pohoda, odmietame netolerantnosť voči katolíckym názorom a žiadame pokojnú spoločenskú diskusiu aj o citlivých témach.

Na tohtoročnej...Read More »


Výhercovia súťaže Rodina a základné ľudské právo na život 2022

Do 6. ročníka celoslovenskej výtvarno-video súťaže Rodina a základné ľudské právo na život sme dostali 1077 výtvarných diel a 13 videí od žiakov základných, stredných, základných umeleckých a špeciálnych škôl. Veľmi sa tešíme, že sa počet výtvarných diel tento rok oproti minulému roku zvýšil o 37%.
Pozvánku do súťaže sme elektronicky...Read More »


[LiveAction.org] Čoraz viac spoločností v USA sľubuje hradenie výdavkov na potraty, vrátane Tesly

V amerických prolife a prochoice táboroch v posledných dňoch vody významne rozvírilo predčasne uniknuté rozhodnutie Najvyššieho súdu USA. Ten by mal vďaka väčšinovo konzervatívnemu zloženiu podľa zverejneného dokumentu o niekoľko týždňov zvrátiť rozhodnutie spred 50 rokov, ktoré nanútilo potraty všetkým americkým štátom.

Zatiaľ čo zástancovia potratov pokračujú vo svojich...Read More »


Pápežov príhovor aj o demografickej zime, radikálnom enviromentalizme, pornografii a nehumánnom prenájme materníc

Pápež František sa prihovoril Federácii katolíckych rodinných asociácií v Európe (FAFCE), ktorá sa minulý týždeň zišla v Ríme na oslavách jej XXV. výročia.

V prvom rade povzbudil FAFCE, aby pokračovala v práci inšpirovania „a upevňovania sietí rodín“.

Dotkol sa tiež niekoľkých veľkých výziev:

DEMOGRAFICKÁ ZIMA

„Táto demografická zima je veľmi vážna. Prosím, dávajte...Read More »


Zažite výnimočné stretnutia a program na BHD

Hanusove dni chcú spájať vieru s rozumom, inšpirovať pre hľadanie Pravdy, Dobra a Krásy a tiež ukázať, že kresťanstvo “nie je spomienkou na minulosť, ale veľmi živou a skutočnou realitou.” (Benedikt XVI.) Festival je určený tak akademickej verejnosti ako aj širšiemu publiku.

Okrem stretnutí ľudí, s ktorými si máte čo povedať,...Read More »


Zo stretnutia s prezidentkou SR

Milí priatelia,

dnes sme na osobnom stretnutí nedostali od p. prezidentky prísľub podpisu zákona na podporu rodín. Chceme veriť, že napriek tomu žije nádej na to, že svoj podpis pod neho napokon v najbližších dňoch dá. Už včera bolo neskoro, rodinná politika na Slovensku absentuje desaťročia.

Pani prezidentke som tlmočil nasledovné myšlienky...Read More »


TS: Pro-rodinné organizácie: Pevne veríme, že prezidentka Čaputová je aj prezidentkou rodín

3.6.2022 pro-rodinní aktivisti odovzdali do podateľne prezidentky SR list, ktorým ju žiadajú o podpis zákona na pomoc rodinám.