Aktuality

55 organizácií poslancov povzbudilo k zlepšeniu rodinnej politiky

Vážená pani poslankyňa, vážený pán poslanec,
ako predstavitelia pro-rodinných organizácií si Vás dovoľujeme požiadať o podporu rodinnej politiky, ktorá je v súčasnosti predkladaná v podobe vládneho návrhu na podporu rodín. Investícia do rodiny je investíciou do budúcnosti. Stabilná harmonická rodina je priestorom, v ktorom vyrastá nová generácia s najmenšími sociálnymi ťažkosťami.

Organizácie...Read More »


TS: Minister zdravotníctva dlhodobo ignoruje apel na lepšiu informovanosť mamičiek pred potratom

Minister zdravotníctva dlhodobo ignoruje apel organizácií na zlepšenie informovanosti mamičiek pred potratom a zavedenie ďalších „soft“ opatrení znižujúcich počet potratov. Pro-life aktivisti ministrom opakovane pripomínali svoju žiadosť, no odpovede sa nedočkali.

Po stretnutí s bývalým ministrom Krajčím z konca augusta 2020, na ktorom sa všetci prítomní zhodli na postoji za ochranu...Read More »


Ktorí poslanci podporili prolife návrhy zákonov?

V NR SR sa 6. mája hlasovalo o troch zákonoch, ktoré mohli zlepšiť ochranu najmenších z nás. 
O čom boli?

Poslanec Martin Čepček navrhoval úplne zakázať potraty až na štyri špecifické prípady, pri ktorých by dôvody museli potvrdiť nezávislé lekárske správy minimálne dvoch lekárov. Do zákona...Read More »


Po potratoch vyššia miera samovrážd žien ako aj duševné poruchy a ďalšie problémy

Metaštúdia z roku 2013 ukazuje zvýšené riziko psychologických problémov mamičiek po potratoch ako sú úzkosť, alkoholizmus, užívanie drog a samovraždy. Keďže v niektorých anglosaských krajinách zákonodarca dokonca predpokladá, že umelé potraty majú pozitívne psychologické a zdravotné účinky na ženy, je potrebné poukazovať na fakty.

Cieľom metaštúdie bolo vyvrátiť hypotézu o...Read More »


TS: Pre neplánovane tehotné Ukrajinky zriadili pro-life organizácie linku pomoci

“Ste neplánovane tehotná? Sme tu pre vás, pomôžeme vám.” Taký je hlavný odkaz aktivity pro-life organizácií a iniciatív Pro-Life Action, 9 mesiacov za život, Aliancia za život, Apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze a Asociácia za život a rodinu. Spoločná iniciatíva podáva pomocnú ruku neplánovane tehotným mamičkám z Ukrajiny s...Read More »


Prajeme hlboké prežitie Veľkonočných sviatkov

Milí priatelia života a rodiny,
z organizačného tímu Národného pochodu za život Vám zo srdca prajeme požehnanú Veľkú noc!

Nech Vás naplní láska štvrtka, kedy nám Pán daroval seba samého v Oltárnej sviatosti, viera piatka, kedy sa za nás obetoval na kríži, nádej soboty, kedy očakávame naše vykúpenie, a víťazstvo nedele,...Read More »


Európsky parlament žiada v záväznej smernici nahradiť pohlavie slovom rod-gender. Vytvorí sa tak precedens

Federácia katolíckych rodinných asociácií v Európe (FAFCE) vydala 6. apríla tlačovú správu, v ktorej upozorňuje na to, že sa deň predtým Európsky parlament (EP) rozhodol obísť rozpravu v pléne EP o veľmi citlivej správe. Táto žiada v smernici EÚ nahradiť pohlavie výrazom rod-gender.

Táto správa je odpoveďou na návrh smernice Európskej...Read More »


Spolu so 425 organizáciami z celého sveta apelujeme na nediskrimináciu prolife a prorodinných organizácií na pôde OSN

Vďaka našim medzinárodným kontaktom sme sa pridali k listu adresovanému p. S. Bahousovej, výkonnej riaditeľke OSN pre ženy. Apelujeme v ňom na to, aby prolife a prorodinné organizácie neboli vylúčené z diskusií len preto, že chránia nenarodených a rodinu. Signatári tiež upozorňujú: Iróniou samozrejme je, že mnohé organizácie, ktoré požadujú,...Read More »


Ceny 2022

rodinkovo

Zapoj sa aj ty do 6. ročníka našej súťaže a získaj veľmi atraktívne ceny.

Za ceny v roku 2022 ĎAKUJEME našim sponzorom:

Predošlé
Ďalšie

Milí priatelia, vážení partneri,
netreba veľa slov, všetko už bolo povedané pred 2000 rokmi Slovom.

Prajeme Vám a Vašim rodinám požehnané Vianoce a nech je ten nadchádzajúci rok lepší ako tento odchádzajúci, ktorý bol tak náročný.

Zo srdca
Tomáš Kováčik
predseda Asociácie za život a rodinu

...Read More »

Cirkevné a súkromné školy už nebudú diskriminované

Milí priatelia,

prezidentka SR podpísala novelu zákona, ktorá má zabezpečiť rovnaké financovanie cirkevných a súkromných škôl so štátnymi. Neštátnym školám môžu dnes obce a mestá na niektoré činnosti dávať minimálne 88% financií v porovnaní so štátnymi. Ten rozdiel 12% má samozrejme dopad na kvalitu vzdelávania a rozhodne to nie je fér...Read More »


Otvorený list poslancom parlamentu na podporu zákona na pomoc tehotným mamičkám v núdzi

Vážená pani poslankyňa, vážený pán poslanec,

Podporte prosíme Zákon o pomoci tehotným ženám.

Na Slovensku máme skúsenosti s poskytovaním pomoci pri nečakanom tehotenstve. Tie skúsenosti hovoria, že rozhodovanie tehotných matiek v núdzi nie je vždy jednoduché a neraz svoj postoj zmenia, a to aj viackrát. Veľmi im pomôže, keď dostanú kvalitné a komplexné informácie o rizikách umelého...Read More »


Zlepšime ochranu nenarodených detí – najmenších z nás a ich mamičiek pred tragédiou umelého potratu

Práva počatých detí by mali byť chránené rovnako ako práva všetkých ostatných ľudí. Preto podporujeme snahy a návrhy, ktoré pomôžu odstraňovať diskrimináciu, ktorá počatým deťom upiera najzákladnejšie ľudské právo, bez ktorého niet iných práv – právo na život.

Ako pro-life a pro-family aktivisti sa dlhodobo angažujeme v prospech zlepšenia aktuálne platného...Read More »


Webinár s manželským poradcom

Milí priatelia,

v spolupráci s Národným pochodom za život sme zorganizovali webinár na tému Manželstvo: Ako na to a čo robiť, aby neskončilo rozvodom? Našim hosťom bol dr. Ivan Valkovič, dlhoročný manželský poradca.

Webinár s množstvom dobrých a praktických rád do manželstva (hoci sa môžu zdať banálne… ale fungujú) si môžete bezplatne...Read More »


Výhercovia súťaže Rodina a základné ľudské právo na život 2021

Do 5. ročníka celoslovenskej výtvarno-video súťaže Rodina a základné ľudské právo na život sme dostali 784 výtvarných diel a 25 videí od žiakov základných a stredných škôl. Napriek pandémiou spôsobeným ťažkostiam s dobiehaním učiva v školách, sa počet výtvarných diel tento rok oproti minulému roku zvýšil o 130%, čo nás...Read More »


5. ročník súťaže trvá do 15. 6. 2021

Milí priatelia,

v roku 2021 organizujeme už piaty ročník súťaže Rodina a základné ľudské právo na život. Videá a výtvarné diela posielajú autori elektronicky cez jednoduchý formulár.

Už tradične pozývame žiakov základných a stredných škôl z celého Slovenska vytvoriť výtvarné dielo či video na jendu či obe témy súťaže:
◦ rodinaRead More »


Podávame odbornú pomocnú ruku mamám, ktoré užili potratovú tabletku

Viete o niekom, kto užil potratovú tableku a rozmyslel si to? Chcete sa pokúsiť zachrániť dieťa pred chemickým potratom? Pozrite si náš web, kontaktujte nás a my mamičku, ktorá chce zvrátiť chemický potrat spojíme s lekármi-gynekológmi. Tí sa jej pokúsia pomôcť. www.potratovatabletka.sk

Ďakujeme za šírenie informácií o tomto webe.

...Read More »

[blog] Rodinná politika: potrebujeme najmä zmenu mentality

V týchto dňoch sa otvorila veľká debata o rodinnej politike. Keďže po diskusii voláme roky, ako prorodinných aktivistov nás to teší. Horšie už je, že niektorí do tejto agendy chcú skryť aj protirodinné opatrenia (SAS), iní výstrelom od boku avizovaním zvýšenej DPH vedia proti rodinnej politike postaviť aj polovicu národa....Read More »


Ceny 2021

rodinkovo

Zapoj sa aj ty do 5. ročníka našej súťaže a získaj veľmi atraktívne ceny:

Za ceny v roku 2021 ĎAKUJEME našim sponzorom:

Rodinkovo – miesto prijatia

Rekrea Škutovky

Národný pochod...Read More »


Ďalšie z nami navrhovaných pro-rodinných opatrení sa budú realizovať

S potešením som si prečítal krátku správu z online konferencie Fungujúca a stabilná rodina. Z úst ministra rodiny Milana Krajniaka podľa správy zazneli viaceré dôležíté a pozitívne posolstvá:

„Pokiaľ chceme tento nepriaznivý demografický stav zvrátiť, štát bude musieť investovať do rodiny, pretože investícia do rodiny je taká finančná investícia, ktorá...Read More »


Vyhlášku kritizujeme dlhodobo, je zastaralá, mamičky a ich deti treba chrániť lepšie

Vyhlášku dlhodobo kritizujú aj slovenskí proliferi. Tomáš Kováčik z Asociácie za život a rodinu pre Rádio Lumen hovorí, že tehotné mamičky a ich deti si zaslúžia omnoho väčšiu ochranu, ako im poskytuje aktuálne platná vyhláška. „Zďaleka nezohľadňuje vedecké poznanie dvadsiateho prvého storočia. Je veľmi zastaralá a z dnešného pohľadu vedeckého poznania...Read More »


[postoj] Jeho prvú i poslednú hodinu sme prežili spolu

Tento článok o statočných rodičoch a ťažkých chvíľach, kedy vedeli, že ich očakávané dieťatko neprežije, vháňa slzy do očí. Je to nádherný príbeh, o ktorom potrebuje svet počuť: 
Nebáli ste sa tej chvíle?

Mala som hrôzu z toho, že uvidím vlastné dieťa sa dusiť a trápiť, ale nič z toho...Read More »


Víťazstvo - zrušenie diskriminácie handicapovaných nenarodených v Poľsku

Milí priatelia, 

veľmi sa tešíme, že v Poľsku vláda dostála svojej zákonnej povinnosti a zverejnila rozhodnutie Ústavného súdu v zbierke zákonov, čím sa potraty z dôvodu vývojovej vady dieťaťa stávajú nezákonnými. Rozhodnutie z októbra 2020, ktoré súd prijal drvivou väčšinou sudcov, ustanovilo skutočnú rovnosť medzi ľuďmi s chorobami či postihnutiami...Read More »


Výzva za eticky prijateľné vakcíny

Všetci si želáme, aby sa pandémia, čo najskôr skončila. V boji proti vírusu však nesmieme zabúdať na etické zásady.
Dnes svoju výzvu za eticky prijateľné vakcíny odovzdali aktivisti pro-life organizácií do podateľne Úradu vlády Slovenskej republiky a...Read More »

Požehnané Vianoce a lepší rok 2021

Milí priatelia, vážení partneri,
netreba veľa slov, všetko už bolo povedané pred 2000 rokmi Slovom.

Prajeme Vám a Vašim rodinám požehnané Vianoce a nech je ten nadchádzajúci rok lepší ako tento odchádzajúci, ktorý bol tak náročný.

Zo srdca
Tomáš Kováčik
predseda Asociácie za život a rodinu

...Read More »

Pripomienkovali sme návrh priorít Partnerskej dohody 2021-27 (nastavenie EU fondov)

V rámci Národnej konzultácie k eurofondom 2021 – 2027 sme sa zúčastnili niekoľkých online stretnutí. Ich cieľom bolo prediskutovať s verejnosťou návrh Partnerskej dohody medzi Slovenskom a EU, podľa ktorej bude v najbližších rokoch prerozdeľovať 13 miliárd eúr. T. Kováčik bol aktívnym účastníkom, čo si všimli aj prítomní úradníci....Read More »


Poľský veľvyslanec ocenil list 32 slovenských organizácií na podporu rovnoprávnosti handicapovaných nenarodených

Milí priatelia života a rodiny,

dnes sme spolu s Jurajom Šústom, predsedom Spoločenstva Ladislava Hanusa, odovzdali list 32 slovenských organizácií J. E. Krzysztofovi Strzałkovi, veľvyslancovi Poľskej republiky na Slovensku. Listom vyjadrujeme vďačnost Poľsku za jeho obhajobu práva nenarodených na život  a vyjadrujeme radosť z rozhodnutia poľského ústavného súdu, ktorý potvrdil,...Read More »


Webinár NPzŽ: Ako hovoriť so žiakmi o citlivých témach?

Stretneme sa na 4. webinári Národného pochodu za život, priatelia. Tešíme sa na Vás.

Dostali sme tip na tému ďalšieho webinára – ako pomôcť učiteľom odovzdať know-how v oblasti, v ktorej sa niektorí pedagógovia nemusia cítiť ako doma.

Naše pozvanie do 4. webinára prijal Mgr. Rudolf Vallo, školský špeciálny pedagóg a učiteľ...Read More »


Iniciovali sme list 110 organizácií z celého sveta - podporujeme Poľsko v boji proti diskriminácii handicapovaných nenarodených detí

Zásada nediskriminácie osôb so zdravotným postihnutím: jeden z pilierov ľudských práv

Nižšie uvedené organizácie z celého sveta vítajú rozhodnutie Ústavného súdu Poľskej republiky, ktoré ustanovuje skutočnú rovnosť medzi ľuďmi s chorobami či postihnutiami a bez nich.

Štát by odporoval sám sebe, ak by na jednej strane tvrdil, že osoby s...Read More »


FAFCE: Rodina je kľúčom postpandemickej obnovy

Uznesenie správnej rady Federácie katolíckych rodinných asociácií v Európe (FAFCE)

Rodina je kľúčom postpandemickej obnovy
(online zasadnutie správnej rady, 10. novembra 2020)

Budúcnosť je možná iba s deťmi, a postpandemická obnova bude možná...Read More »


Záznam 3. webinára Nár.pochodu za život: Odkedy sme človekom?

Náš hosť Patrik Daniška v 3. webinári Národného pochodu za život hovorí o tom, prečo je už nenarodené dieťa človekom a osobou.

Prajeme príjemné sledovanie.

...Read More »

TS a otvorený list: Žiadame rovnaký prístup a ukončenie dlhoročnej finančnej diskriminácie cirkevných a súkromných škôl, ich žiakov, rodín a učiteľov

Zástupcovia 26 organizácií sa otvoreným listom obracajú na premiéra a ministra školstva s požiadavkou o čo najskoršie ukončenie dlhoročnej finančnej diskriminácie cirkevných a súkromných škôl. Požiadavka...Read More »


Bratislavské Hanusove Dni - aj s prolife témou

Téma ochrany života je veľmi dôležitá, tešíme sa, že opäť našla miesto aj na Bratislavských Hanusových Dňoch. O. biskup Cyril Vasiľ, P. Daniška, T. Kováčik, M. Bednáriková a P. Števkov budú hovoriť o téme POTRAT AKO DOGMA

...Read More »

Na stretnutí IVPR sa stretli dva svety

Nový riaditeľ Inštitútu pre výskum práce a rodiny zorganizoval 17.9. Stretnutie s občianskou a odbornou verejnosťou. Pracovníci inštitútu hovorili o skúmaní problematických fenoménov, my pro-rodinní aktivisti o potrebe podpory rodiny.

Pripravil som si príhovor (viď nižšie), nezostal naň však čas a tak som ho skrátil a riaditeľovi IVPR som odovzdal text...Read More »


Do posledného dychu budeme chrániť najmenších z nás [Krok za život, 17.9.2020]

Vážení prítomní, milí priatelia života!

dovoľte mi privítať vás tu na dnešnom podujatí s názvom KROK ZA ŽIVOT. Toto podujatie spoluorganizujú

Národný pochod za život, Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, Asociácia za život a rodinu, Pro-Life Action, 9 mesiacov za život, Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Mládežky...Read More »


ONLINE podujatie Krok za život - zajtra 17.9.2020 o 16:30

Organizácie za ochranu života v spolupráci s Národným pochodom za život oznamujú, že z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie sa podujatie KROK ZA ŽIVOT bude konať bez účasti verejnosti. Veriacich pozývajú, aby podujatie Krok za život sledovali NAŽIVO na Facebookovej stránke Národného pochodu za život, a to vo štvrtok...Read More »


Záznamy prolife webinárov

 1. webinár Národného pochodu za život: Ako sa môžeš ty angažovať? (M. Bednáriková, T. Kováčik)
 2. webinár: Prečo je dôležitá zmena zákona? (J. Michaličková, M. Michalčík, M. Bednáriková, T. Kováčik)
...Read More »

Dnešný webinár na tému Prečo je dôležitá zmena zákona?

K dnešnému webináru, kde sa k téme PREČO JE DôLEŽITÁ ZMENA ZÁKONA? bude vyjadrovať Jana Michaličková, právnička Konferencie biskupov Slovenska a Marek Michalčík, dlhoročný prolife aktivista, môžete pripojiť o 1️⃣7️⃣:3️⃣0️⃣ na adrese
Read More »


[článok] Alkoholizmus, rodina, závislosť, spoluzávislosť...

Veľmi podnetný rozhovor s J. Brenkusom o alkoholizme – Prečo je Slovensko na popredných priečkach v spotrebe alkoholu na hlavu? Má budúcnosť vzťah s partnerom, v ktorého pôvodnej rodine sa vyskytla závislosť? Prečo sa rodina alkoholika môže stať spoluzávislá? Aj na tieto otázky sme hľadali odpovede s Jozefom Brenkusom z...Read More »


[blog spred pár dní] Ruka v ruke

Tak spolu idú a majú ísť obe línie snažiace sa o záchranu nenarodených detí a ochranu ich mamičiek pred možným poškodením fyzického i psychického zdravia následkom potratu – www.cenapotratu.sk Nie, nie sú proti sebe, ale idú ruka v ruke popri sebe. Ak niekto popiera zásluhu obmedzenia zákona o potratoch na zásadnej...Read More »


T. Kováčik na bezplatnom webinári už v pondelok

Milí priatelia, 

v pondelok spoluorganizujem bezplatný webinár Národného pochodu za život. Ak máte chuť sa dozvedieť viac o mojich motiváciách, či nejaké tie argumenty, ste srdečne vítaní. Zaregistrujte sa obratom na bit.ly/NPZZwebinar

Viac info tu.

 

T. Kováčik

...Read More »

Výhercovia súťaže Rodina a základné ľudské právo na život 2020

Do 4. ročníka celoslovenskej výtvarno-video súťaže Rodina a základné ľudské právo na život sme dostali 335 diel od žiakov základných a stredných škôl. Účasť v tomto ročníku evidentne poznačila korona kríza 🙁

Plagáty k súťaži sme zaslali na 2200 základných a 800 stredných škôl na celom Slovensku.

Zo srdca ďakujeme všetkým učiteľom a...Read More »


Vyjadrenie ku krokom ombudsmanky aj k programovému vyhláseniu vlády

Ad ombudsmanka, MZ SR a potraty

Predseda Asociácie za život a rodinu bol v týchto dňoch požiadaný o vyjadrenia k aktivitám p. ombudsmnaky ohľadom zabezpečenia dostupnosti potratov počas koronakrízy. Samozrejme, potrat nie je život zachraňujúci zákrok, práve naopak – jeden život ničí a druhý ohrozuje. V súčasnej situácii si všetci uvedomujeme...Read More »


[blog] Nenarodené deti po prvý krát vo vyhlásení vlády, aj široká rodinná politika

Potešilo ma, že vláda SR historicky po prvý krát vo svojom programe spomína nenarodené deti a prevenciu potratov. Vláda nespomína zhluk buniek, ani občanov druhej kategórie, hovorí o deťoch. Slová majú svoju váhu. Vláda tiež spomína mnohé pro-rodinné opatrenia, o ktorých roky hovoríme. Chvála Bohu a vďaka Mu i...Read More »


Kvalitný festival s hodnotným obsahom - BHD - bude online

Milí priatelia,

dávam Vám do pozornosti špeciálne online vydanie festivalu Bratislavské Hanusove dni, ktorého sme partnerom. BHD online sa uskutoční 24. – 26. apríla 2020 a okrem iných zaujímavých prednášok a diskusií z oblastí politiky, náboženstva a kultúry môžete sledovať aj inšpiratívne podujatia týkajúce sa pro-life a pro rodinných tém. Viac informácii...Read More »


TS: Pro-rodinné a prolife organizácie povzbudzujú a žiadajú od designovaného premiéra prorodinných a hodnotovo založených ministrov v rezortoch školstva, zdravotníctva, práce, sociálnych vecí a rodiny a kultúry

Bratislava 5.3.2020

Asociácia za život a rodinu, Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, Klub mnohodetných rodín, Aliancia za rodinu, Ženy ženám, CitizenGO Slovensko, Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Deti svätej Alžbety – Aliancia za život o.z., Nadácia Slovakia Christiana a 40 dní za život Slovensko sa obracajú na lídra OĽANO Igora Matoviča,...Read More »


[hľadáme financie] Billboard v bratislavskej Mlynskej doline

Či si to chceme priznať, alebo nie, verejný priestor a odkazy v ňom nás ovplyvňujú. Preto som sa s niekoľkými kamarátmi rozhodol zaplatiť jeden billboard, okolo ktorého denne prejdú tisíce študentov bývajúcich v Mlynskej doline. Chceme tak vplývať na hodnoty, ktoré si mladí budú niesť do života (a do našej...Read More »


[BLOG] Dva dni s Maxom z umelého oplodnenia

Na Vianoce mi Ježiško doniesol knižku s názvom „Max, naprojektovaný chalan z predmestia“. Teda kúpil som si ju po sv. omši v pastoračnej miestnosti nášho kostola, kde za ňu smerom k mladej katechétke birmovancov Simone zaagitovala predávajúca pani asi takto: „To si musíš kúpiť! To by mal prečítať každý...Read More »


Prajeme vám požehnané Vianoce

...Read More »

TS: Aktivisti žiadajú ministerku zdravotníctva o zavedenie informačných materiálov v gynekologických ambulanciách a oddeleniach

Bratislava 10.12.2019
Panuje celospoločenská zhoda o negatívnosti potratov, aktivisti žiadajú ministerku zdravotníctva o zavedenie informačných materiálov

So smútkom a rozhorčením som sa dnes dozvedel, že poslanci parlamentu po búrlivej diskusii, ktorá prebiehala počas posledných dní a žiaľ bola aj plná klamstiev, strašenia a zavádzania, neschválil ani len zlepšenie informovania mamičiek pred potratom a zákaz reklamy na potraty, ktorá sa deje najmä na internete. Nenarodení tak opäť...Read More »


3.12., 16:30 pred NR SR - Modlitebné zhromaždenie ZA NAJMENŠÍCH Z NÁS

Príďte sa zastať životov najmenších z nás, príďte sa zastať nenarodených detí a ich najzákladnejšieho ľudského práva na život.
Modlitebné verejné zhromaždenie je volaním k Bohu o pomoc a zároveň žiadosťou adresovanou poslancom, aby hlasovali za lepšiu ochranu nenarodených.
NR SR na prebiehajúcej schôdzi v druhom čítaní prerokuje zákon, ktorý...Read More »


[VÝZVA Národného pochodu za život] Pomôžte zachrániť nenarodené deti, pošlite poslancom svoju osobnú skúsenosť

Poslanci NR SR budú budú onedlho v druhom čítaní prerokovávať...Read More »


Hľadáme sponzorov 4. ročníka súťaže - ceny aj finančných podporovateľov

Priatelia,
pripravujeme 4. ročník celoslovenskej súťaže RODINA A ZÁKLADNÉ ĽUDSKÉ PRÁVO NA ŽIVOT (2020), ktorú organizujeme na všetkých základných a stredných školách Slovenska. Radi by sme Vám ponúkli možnosť stať sa jej partnerom. Detaily môžete nájsť nižšie.
 
Vopred ďakujeme za akýkoľvek materiálny či finančný dar, ktorý nám pomôže súťaž zrealizovať.
 
Prajem všetko...Read More »

Premiér posunul našu žiadosť na ministerku zdravotníctva

Spolu s ďalšími organizáciami sme požiadali premiéra P. Pellegriniho, aby zabezečil dodržiavanie informačnej povinnosti pre matky pred potratom, a to aj tým, že v ambulanciách gynekológov a na gynekologických oddeleniach nemocníc budú letáky a plagáty, ktoré

 • budú varovať mamy pred zdravotnými a psychickými rizikami potratu,
 • budú ponúkať lepšie – alternatívne riešenia ako...Read More »

Uznesenie predsedníctva FAFCE: Výzva na vytvorenie Európskeho paktu pôrodnosti

Uznesenie predsedníctva FAFCE: Výzva na vytvorenie Európskeho paktu natality, Brusel, 9. október 2019 

Nový Európsky parlament v tomto čase započína svoje aktivity na poli legislatívy a členovia kolégia komisárov Európskej komisie prezentujú svoj konkrétny program. V predchádzajúcom volebnom období organizovala FAFCE kampaň „Hlasujte za rodinu“. Naším heslom bolo: „Od silnejších rodín...Read More »


[úspech!] Poslanci schválili povinné sono pred potratom

Priatelia,

veľmi sa teším, že vám môžem oznámiť dobrú novinu – poslanci v 1. čítaní schválili návrh, vďaka ktorému všetky mamy dostanú pred absolvovaním potratu sono. A bude zakázaná reklama na umelé potraty. 

VĎAKA BOHU a všetkým, ktorí sa o to akokoľvek pričinili! 

Veríme, že zákon prejde aj druhým čítaním a žiadame prezidentku...Read More »


[blog] Zachráni povinné sono nenarodené deti?

Príbehy k ľuďom prehovárajú najlepšie. Prinášam teda niekoľko krátkych, v ktorých ukázanie dieťatka na sone zachránilo jeho život. Nie, nie je to len zhluk buniek, sú to najmenší z nás. Urobme to pre nich a pre lepšiu informovanosť matiek. Povzbudzujem a prosím vás dámy a páni poslanci, podporte predložené zlepšenie...Read More »


Poslanci opäť nepomohli mamám a ich nenarodeným deťom :((

S ľútosťou musím konštatovať, že ani 25.9.2019 sa nenašlo dostatok poslancov, ktorí by zlepšili ochranu matiek a ich ochranu nenarodených. Ak sa chce niekto vyhovárať, že nechcel brať ženám „slobodu“ (čo je falošný argument, lebo nikto okrem tehotnej matky nemá aktuálne právo siahnuť inému na život; žena nemá dve hlavy...Read More »


Výzva poslancom NR SR a prezidentke SR: Umelé potraty ohrozujú matky a musia skončiť!

Bratislava, 24.9.2019 Aliancia za rodinu, Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Asociácia za život a rodinu a Iniciatíva 40 dní za život dnes pred rokovaním Národnej rady SR vyzvali poslancov a prezidentku, aby zastavili bezdôvodné potraty, ktoré ubližujú matkám a ich deťom.

Tomáš Kováčik uviedol: „Národný pochod za život na ktorom sa zúčastnilo viac...Read More »


[blog] Slovensko je viac za život ako potratový zákon, zmeňme ho

Proliferi si dlhé roky robia prieskumy, ktorých výsledkom je, že ľudia na Slovensku sú viac za ochranu nenarodených detí ako platný potratový zákon. Napriek tomu sa politici boja prijať úpravu starého komunistického zákona, ktorého obeťou je za 60 rokov jeho existencie 1.5 milióna detí. V NR SR sú 4...Read More »


Z eseje lekára "Čo som videl pri potrate"

V čase, keď doktor Richard Selzer napísal svoju esej s názvom „Čo som videl na potrate“, bol profesorom chirurgie na Yale University. Sám seba popisuje ako „osvieteného“ muža bez „nadradeného náboženského postoja“, muža, ktorý nikdy nemal problém pri pohľade na krv, chorobu alebo nádor. A napriek tomu, tieto slová napísal...Read More »


Pro-rodinné organizácie vítajú výhodné mladomanželské pôžičky, ktoré od 1. júla pomôžu mladým rodinám skôr sa osamostatniť

Bratislava 4.7.2019 Pro-rodinné organizácie vítajú ďalšie zrealizované opatrenie na podporu rodín – výhodné mladomanželské pôžičky, ktoré od 1. júla pomôžu mladým rodinám skôr sa osamostatniť

V máji 2018 vyzvalo 12 pro-rodinných organizácií predstaviteľov vlády a vládnych strán k realizácii rodinnej politiky, ktorá pomáha rodinám a pomôže zmierniť kritickú demografickú situáciu SR....Read More »


Výzva - pozvite priateľov na Národný pochod za život

Tomáš Kováčik, predseda AZŽR: Páči sa mi výzva chalanov z Kolégium Antona Neuwirtha, ktorí pozývajú k pozývaniu  ďalších ľudí na Národný pochod za život
A tak pozývam, aby pozývacie video urobili aj
1. Monika...Read More »


TS: Pro-rodinné organizácie vítajú avizované zvýšenie rodičovského príspevku

Bratislava 9.5.2019 Pro-rodinné organizácie vítajú avizované zvýšenie rodičovského príspevku namiesto predĺženia materskej. Predčasný nástup matky do práce a odloženie dieťaťa do jaslí je zlým riešením pre dieťa. Demografická situácia je obrovským problémom Slovenska do budúcnosti, nielen ekonomickým.

Koncom novembra 2018 zástupcovia piatich pro-rodinných organizácií zaslali list predsedovi strany SMER-SD Robertovi Ficovi....Read More »


Výhercovia súťaže Rodina a základné ľudské právo na život 2019

IMG_0052

Do 3. ročníka celoslovenskej výtvarno-video súťaže Rodina a základné ľudské právo na život sa zapojilo viac ako 1250 žiakov základných a stredných škôl. 

Plagáty k súťaži sme zaslali na 2200 základných a 800 stredných škôl na celom Slovensku.

Zo srdca ďakujeme všetkým učiteľom a riaditeľom škôl z celého Slovenska, ktorí...Read More »


Súhrn aktivít za rok 2018

Naše občianske združenie vzniklo v decembri 2016, nie je nás veľa a všetky aktivity realizujeme dobrovoľnícky bez odmeny. Napriek tomu máme za sebou viaceré významné aktivity a úspechy. A to všetko za...Read More »


24 návštevníčok denne - štatistiky nášho webu o rizikách potratu cenapotratu.sk

V januári 2018 sme naostro zverejnili web, ktorého cieľom je dať matkám zvažujúcim potrat komplexnú informáciu o 

 • rizikách tohto činu pre fyzické i psychické zdravie,
 • lepších riešeniach, poradenstve, konkrétnej pomoci.

Cieľom je nesilenou formou odradiť mamy od potratu, podať im pomocnú ruku. 

Z pohľadu návštevnosti je tento web pomerne úspešný – štatistiky za...Read More »


Záznam a zostrih z diskusie s M. Demeterovou

Tieto diskusie organizujeme preto, aby sme sa ako mladší proliferi dačo podučili od skúsenejších.

Mária Demeterová je absolventkou prírodovedeckej fakulty UK a filozofickej fakulty UK, odbor žurnalistika. Má viac ako 25-ročné skúsenosti v oblasti oblasti vzdelávania, mládeže, športu, rodinnej problematiky, sociálnej oblasti a bývania, seniorov a zdravotne postihnutých občanov, medziregionálnej spolupráce,...Read More »


Nenarodení a ich mamy opäť nie sú viac chránení

Podporili sme oba návrhy, ktoré boli predložené na zlepšenie ochrany najzákladnejšieho ľudského práva, bez ktorého niet iných práv – práva na život. Konali sa mnohé občianske i modlitebné aktivity:

Poslancom sme odovzdali 150 modelov bábätiek

V týchto dňoch sa schyľuje k hlasovaniu o návrhoch na zlepšenie ochrany nenarodených detí a ich matiek pred umelým potratom. V Národnej rade SR budú poslanci hlasovať o návrh Richarda Vašečku ako aj o opakovane predloženom návrhu.

Aby sme povzbudili poslancov zlepšiť situáciu nenarodených, kedy sú do 12. týždňa tehotenstva úplne...Read More »


TS: Pro-rodinné organizácie opakovane žiadajú premiéra o stretnutie k ním spomínaným demografickým problémom a rodinnej politike a znovu ponúkajú pomocnú ruku. Odmietajú dlhodobo protirodinné opatrenia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

„Začiatkom januára sme ako zástupcovia viac ako 50 organizácií listom požiadali premiéra Petra Pellegriniho o stretnutie a ponúkli sme pomocnú ruku. Reagovali sme na ním otvorenú tému demografického problému Slovenska, nízkej pôrodnosti a potreby realizácie rodinnej politiky, ktoré spomenul vo svojom novoročnom príhovore ako prvú z dlhodobých výziev Slovenska,“ povedal...Read More »


List premiérovi: chceme pomôcť riešiť rodinnú politiku a demografiu

Spolu s ďalšími 52 organizáciami (viď nižšie) reagujeme na novoročný príhovor premiéra Pellegriniho. Ten v ňom ako prvú z dlhodobých výziev našej krajiny spomenul DEMOGRAFIU. Chceme vláde pomôcť riešiť demografickú zimu a zavádzať rodinnú politiku. Celý list si môžete prečítať nižšie.

 

Vážený pán predseda vlády SR, Peter Pellegrini,

ako zástupcovia organizácií, ktorým...Read More »


Vládne strany začínajú načúvať tlaku pro-rodinných organizácií

Po nedávnych informáciách z MOST-HÍD (zvýšenie daňového bonusu a mladomanželské zvýhodnené pôžičky) sme tentoraz zachytili zo SMER-SD tieto návrhy:
– vyšší rodičovský alebo dlhšia materská
– znížená DPH na základné potreby po narodení dieťaťa
– pre prvákov príspevok 100e na nákup základných školských potrieb
– vyplatenie výživného štátom...Read More »


Poďakovanie odovzdané sponzorke našej súťaže A.Záborskej

Za sponzorovanie našej súťaže ‚Rodina a základné ľudské právo na život 2018‘ Tomáš Kováčik, predseda Asociácie za život a rodinu na osobnom stretnutí veľmi pekne poďakoval Anna Zaborska. Odovzdal jej dielo žiačky, ktorá získala cenu pani europoslankyne. Názov diela je ‚Mama je stred vesmíru‘ a pani europoslankyňa...Read More »


Otvorený list ministerke zdravotníctve - nezvyšujte normatívy

Vážená pani Andrea Kalavská, ministerka zdravotníctva,

ako predstavitelia organizácií a občianskej spoločnosti, pre ktorých je jednou z hlavných hodnôt ochrana života človeka od počatia, počas celého života až po prirodzenú smrť, Vám zasielame otvorený list pre ďalšie zhoršovanie personálnych normatívov v nemocniciach. (Čítať viac)

...Read More »

[záznam z diskusie] Manželstvo - Ako na to a čo robiť, aby neskončilo rozvodom?

28.11.2018 sme v UPeCe v Bratislave zorganizovali veľmi zaujímavú diskusiu s dr. Ivanom Valkovičom, manželským poradcom. Záujem najmä mladých ľudí bol obrovský, z čoho sa veľmi tešíme. 

Dr. Valkovič hovoril aj o tom,

 • že manželia majú stavať manželstvo na základoch ako priateľstvo, spoločné hodnoty, záujmy
 • ako konkrétne investovať 6 hodín týždenne do záchrany...Read More »

[ext] Obchodníčka s potratmi, o ktorej písal aj Kuciak, skončila vo väzení

Veľký úspech! Neoplatí sa porušovať zákony a ohrozovať zdravie matiek (nehovoriac o tých potratených deťoch) nelegálnymi potratovými tabletkami. Predajkyňa cez internet skončila na 6 rokov vo väzení. Viac v článku na Postoji.

 

...Read More »

[blog] Pijem, piješ, pijeme. Poďme sa baviť o tom, čo s alkoholom.

Slovensko má problém – jeho “národný šport“ sa volá alkohol(izmus). A pritom si môžeme život užívať lepšie, príkladom nám môže byť Island, ktorý mladých už pár rokov úspešne odlákava od alkoholu, drog, cigariet.

Vtipy o Američanovi, Talianovi a Slovákovi, ktorí sa pretekajú v tom, kto znesie viac vypiť, sme počúvali...Read More »


TS: Podporujeme ohlásené pro-rodinné opatrenia vrátane zvýšenia daňového bonusu a zvyšovania rodičovského príspevku

Mimovládky podporujú vládou avizované pro-rodinné opatrenia – pravidelné zvyšovanie rodičovského príspevku aj zvýšenie daňového bonusu, ktorý žiadali valorizovať v máji vo svojej výzve vláde. Privítali by zvýšenie daňového bonusu aj na deti po 6. roku veku ako aj ďalšie pro-rodinné kroky vlády.

 
V máji 12 mimovládok adresovalo...Read More »

Daňový bonus na dieťa do 6 rokov bude dvojnásobný, minister chce zvyšovanie rodičovského príspevku

Vážení podporovatelia,

som veľmi rád, že sa postupne aj vďaka našim aktivitám z vlády ozývajú hlasy na podporu rodiny a demografie (premiér, minister rodiny, štátny tajomník ministerstva rodiny). Nie je to jednoduché, no v rámci našich možností navrhujeme vláde a poslancom opatrenia na ochranu života a podporu rodiny. 

Chcem...Read More »


[blog] Parlament môže sprísniť potraty, voliči koalície aj väčšiny opozície sú za

[Ak chcete prispieť na pokrytie nákladov na prieskum, pošlite príspevok na účet Postoja SK52 1100 0000 0029 4346 0300 s poznámkou PRIESKUM.]

Z letného prieskumu agentúry Focus, na ktorom sme spolupracovali s Konzervatívnym denníkom Postoj, vyplýva, že väčšina voličov koaličných a takmer všetkých opozičných strán zastáva názor, že umelé potraty...Read More »


Stretnutie so štátnym tajomníkom Švejnom o rodinnej politike, aj o 0-tom dôchodkovom pilieri

Spolu so Stanislavom Trnovcom sme sa stretli so štátnym tajomníkom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Ivanom Švejnom (Most-Híd). Témou stretnutia bola rodinná politika v nadväznosti na našu výzvu vláde zo začiatku júna. Zhodli sme sa na tom, že najväčší problém nedostatku detí, a teda demografie, má korene v...Read More »


Zrealizovali sme workshop o sociálnych sieťach a o tom, ako šíriť hodnoty ONLINE

Tomáš Kováčik prakticky ukazuje ako používať sociálne siete – Facebook pre šírenie hodnôt, prolife a profamily postojov. Pozrite si základy z toho, ako
– si založiť FB účet
– založiť FB stránku
– zaplatiť reklamu cez FB stránku
– jednoducho zostrihať video
– prečo je potrebné blogovať a ako na...Read More »


Pozitívne stretnutie so štátnym tajomníkom ministerstva rodiny a predsedníčkou sociálneho výboru NR SR na tému rodinnej politiky

Dnes sme sa na základe našej výzvy vláde, aby realizovala rodinnú politiku, stretli so štátnym tajomníkom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, p. Branislavom Ondrušom a predsedníčkou Výboru NR SR pre sociálne veci p. Alenou Bašistovou. Stretnutia sa v mene 12 podpisujúcich organizácií zúčastnil Tomáš Kováčik ako iniciátor výzvy...Read More »


Miss RODINKA na ZŠ Gelnica - inšpirácia pre všetkých

Podľa fotografií by sa to dalo nazvať Kočiarikovo 🙂
Verím, že pani učiteľky zo ZŠ Gelnica budú inšpiráciou aj ďalším učiteľkám na Slovensku. So žiakmi 1. a 2. ročníka oganizujú Miss RODINKA, aby deti mali predstavu, čo bábätko potrebuje. 

Viac na FB ZŠ Gelnica.

...Read More »

Výzva poslancom NR SR na predkladanie a podporu návrhov zákonov, ktoré zlepšia ochranu života každého človeka.

Ľudský život začína počatím. Právo na život je prvé zo všetkých práv, bez neho niet ďalších ľudských práv. Právo na život je neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné. Nikto nemá právo siahnuť na život nevinného človeka.

Ľudský život je obzvlášť krehký a zraniteľný pred narodením a preto si vyžaduje osobitnú opateru. Kvôli totalitnej potratovej legislatíve sú...Read More »


Výhercovia súťaže Rodina a základné ľudské právo na život 2018

Do druhého ročníka celoslovenskej výtvarno-video súťaže Rodina a základné ľudské právo na život sa zapojilo takmer 1800 žiakov základných a stredných škôl. 

Plagáty k súťaži sme zaslali na 2200 základných a 800 stredných škôl na celom Slovensku.

„Chcem veľmi pekne poďakovať všetkým učiteľom a riaditeľom škôl z celého Slovenska, ktorí...Read More »


Výzva vláde: Žiadame realizáciu rodinnej politiky

<Pridajte sa aj vy k podpore výzvy vláde, zdieľajte ho na Facebooku. ĎAKUJEME, že vám záleží na rodine.>

Dolupodpísaní zástupcovia organizácií, ktorým záleží na rodine ako najlepšom priestore nielen pre prijatie a výchovu detí, ale aj pre matku a otca, uvedomujúc si kriticky negatívnu demografickú situáciu SR1,...Read More »


Dieťa bude choré. - Ale my budeme vďační za každý okamih s ním!

Ťažko si predstaviť niečo horšie v živote ako pochovanie svojho dieťaťa, no rodičia, ktorí sa rozhodli dať mu život, si nebudú vyčítať, že ho dovolili usmrtiť predčasne.

„Zařizovat pohřeb svému dítěti je strašné! Může být nějaký rodič připravený na to, že musí vlastnímu miminku vybírat oblečení do rakve? Když se prodavačka...Read More »


Česi sú opäť kreatívni, navrhujú zavedenie zdravotníckeho výkonu poradenstva pred potratom

Uplynulý víkend sa 7. apríla konal už 18. Národní pochod pro život a rodinu. Kolegovia z českého Hnutí pro život sú opäť kreatívni a prinášajú okrem poukázania na zlo potratu a chýbajúce deti, ktoré sa nemohli narodiť, aj spôsoby, ako pomáhať životy zachraňovať.

„Za najzaujímavejší považujem návrh na zavedenie...Read More »


Pracujúce matky nemusia byť vždy šťastnejšie

Niekoľko myšlienok zo zaujímavého rozhovoru so sociologičkou Danou Hamplovou

Ako to teda urobiť, aby sa matky citili spokojnejšie?
Dať im možnosť voľby, netlačiť ich jedným smerom. Toto by sociálna politika mala rešpektovať.

…Prišla som na to, že matky 2-ročných detí, ktoré pracujú, nie sú šťastnejšie ako matky, ktoré sú s deťmi...Read More »


Som rád, že predavačky trnavskej Jednoty už môžu nedele tráviť s rodinami.

Som veľmi rád, že aspoň niektoré mamy-predavačky už môžu nedeľu tráviť s rodinami – trnavská COOP Jednota Trnava s.d. od januára v nedele zatvára. 
Aj ty môžeš pomôcť mame-predavačke byť s rodinou, ak v nedele nepôjdeš nakupovať. #PoďmeNaTo Read More »


Súhrn aktivít za rok 2017

Napriek tomu, že naše občianske združenie vzniklo len pred rokom v decembri 2016, nie je nás veľa a všetky aktivity realizujeme dobrovoľnícky bez odmeny, máme za sebou rok plný akcie. A to všetko za minimum peňazí, len na náklady projektov. Posúďte sami 🙂

Pred súhrnom mi dovoľte ešte dve poznámky:

Je možné zachrániť mimomaternicovo počaté dieťa? Zdá sa, že áno.

Zachytili sme veľmi zaujímavý článok o možnostiach záchrany mimomaternicovo počatých detí. Stojí za prečítanie –hnutiprozivot.cz/linka-pomoci/2664-moznosti-zachrany-ditete-pri-mimodeloznim-tehotenstvi „Hilgers podotýká, že pro zdárné přenesení embrya do dělohy je třeba překonat ještě řadu překážek, nicméně zdá se, že v zásadě tyto transplantace možné jsou.“
...Read More »

Naozaj je spolunažívane párov bez svadby také stabilné?

(W. Bradfor Wilcox,  Laurie DeRoseová) zdroj: www.brookings.edu

Niektorí súčasní vedci tvrdia, že pre dobro detí nie je dôležité ani tak manželstvo, skôr stabilná rodina. Uvádzajú pritom, že deti, ktoré zažijú ukončenie rodičovského vzťahu a príchod nových partnerov do ich života, vykazujú s väčšou pravdepodobnosťou zhoršený prospech, tehotenstvo v tínedžerskom veku a...Read More »


Nové dôkazy o psychologickom dopade potratu: Pravdepodobnosť samovraždy u tínedžeriek, ktoré pokračujú v tehotenstve, klesá o 50%

Štúdia spracovaná vo Fínsku, ktorú publikoval Európsky vestník verejného zdravia (pozri TU), 
naznačuje, že vzdelanie a materstvo majú značný vplyv pri prevencii samovrážd u mladistvých dievčat a že psychologická a sociálna podpora môže zabrániť samovraždám, ku ktorým dochádza v súvislosti s umelým potratom.

Štúdia trvajúca 15 rokov sledovala 13 691 dievčat...Read More »


Sv. omše za život počas školského roka 2017-18 u kapucínov v Bratislave

Dávame do pozornosti a pozývame na sv. omše so zaujímavými hosťami a prednáškami.

...Read More »

Záznam z besedy KTO SÚ ĽUDIA Z VÝSTAVY?

Kanadský vyšetrovateľ David Matas sa venuje násilným odberom orgánov väzňom svedomia v Číne. S tým súvisia aj neetické a nehumánne výstavy ľudských tiel.

Záznam nájdete TU

...Read More »

Tlačová beseda: Bratislava 6.9.2017 Kanadský vyšetrovateľ odberov orgánov v Číne na Slovensku a výzva a petícia mimovládok za zrušenie výstavy ľudských tiel

V súvislosti s výstavou mŕtvych ľudských tiel v Bratislave Slovenská asociácia Falun Gong pozvala Davida Matasa, aby odhalil pôvod týchto tiel, ako aj neetické odbery orgánov väzňom svedomia v Číne. Viaceré mimovládne organizácie v tejto súvislosti podali oznámenia na prokuratúru...Read More »


Automatky: Nosila smrtelne choré dieťa a odmietla potrat. Dnes o svojej skúsenosti prednáša.

Život prináša aj veľmi ťažké situácie. Mamy, ktoré sa rozhodli svoje dieťa donosiť aj keď vedeli, že ho čaká smrť, hovoria o pokoji v duši z rozhodnutia, nevziať dieťaťu život potratom. Viac napr. v tomto rozhovore Českého rozhlasu.

„Přestože je katolička, nepřipadalo jí to při jejím rozhodování důležité. Nejít na potrat...Read More »


Takmer 100% detí diagnostikovaných s Downovým syndrómom je na Islande potratených. Sarah Palinová to prirovnáva k snahe nacistov o perfektnú rasu

 • Sarah Palinová, ktorá má 9-ročného syna Triga s Downovým syndrómom, prirovnala túto potratovú politiku k Hitlerovej snahe o Árijskú rasu: „Pokúšať sa zbaviť sa života, v mene vybudovania dokonalého rasy… nás vracia späť do nacistického Nemecka.“
 • takmer 100% tehotenstiev, ktorých bábätká majú diagnostikovaný Downov syndróm, je na Islande ukončených potratom
   Read More »

Zachraňoval deti pred potratom, čínske úrady mu zatvorili domov pomoci

Svoju vlastnú vilu premenil na domov pre mnohé ženy a ich deti, ktoré tak zachránil pred potratom. Bývalý biznismen, ktorý sa stal budhistickým mníchom, Master Daolu, tak chránil deti, ktoré majú podľa budhizmu dušu od počatia.
Mamám a deťom ponúkal dlhodobú opateru, pričom mamy sa k deťom mohli kedykoľvek vrátiť....Read More »


Protestujeme proti výstave mŕtvych tiel

V Bratislave sa v auguste začala výstava, na ktorej sú vystavené mŕtve telá, ktorých legálny pôvod je otázny (Čína a jej „ľudské práva“). Výstava pošliapava ľudskú dôstojnosť, postavili sa proti nej lekári, bioetici, liberálni novinári i komentátori ako aj predseda Konferencie biskupov Slovenska. 

Výstava pravdepodobne porušuje zákony SR, ako aj medzinárodný Dohovor...Read More »


Charlie Gard, rodičovské práva a právo nebyť odpojený od podpory života

7.7.2017 o 17:30 sme sa zhromaždili pred britskou ambasádou, aby sme vyjadrili podporu Charlieho rodičom a ich rodičovským právam. Žiadame Britániu, aby umožnila Charlieho rodičom rozhodnúť, čo je najlepšie pre ich dieťa, aby neodpájala Charlieho Garda od výživy a dýchania.

K zhromaždeným sa prihovoril aj Vladimír Palko, prečítali sme aj podporné...Read More »


Fotografie z odovzdávania cien v ročníku 2017

Ako bolo? Takto výborne :o)   [video]