video zo slávnostného odovzdania cien výhercom súťaže Rodina a základné ľudské právo na život 2017 (4.6.2017, Dom Quo Vadis, Bratislava)

Počatá pri znásilnení

Je to krásne dieťatko, aj s Downovým syndrómom

O rodovej ideológii alebo Kto je vedecký a kto ideológ

Sex má stále svoju hodnotu…

Spolu dokážeme zvládnuť aj ťažké veci…

Lekári: “priamy potrat – cielené zničenie nenarodeného dieťaťa – nie je medicínsky potrebný na záchranu života ženy.” www.dublindeclaration.com

Môžeme zbúrať budovu ak si nie sme istí, či v nej sú ľudia? Môže byť niekto OK s potratmi, ak si nie je istý, či sú “to” nie je človek?
[správne otázky, kontext a je tu zmena postoja 8 ľudí smerom k odmietnutiu potratu]

Ak by Cirkev bola proti sexu, neboli by sme tu :o)
Ľudia nepoznajú, čo vlastne Cirkev učí. Kňazi majú morálnu povinnosť poznať učenie, dokumenty Cirkvi. Ak je seminarista dobre vedený, ovplyvní množstvo ľudí počas 30, 40, 50, 60 rokov. Ale ak nie je, spôsobí veľa škody.

 

Manuál od Jána Pavla II. ako pomáhať chrániť život – začnime tým, že ho budeme MILOVAŤ, hovorme o jeho kráse… A potom ho rešpektujme, slúžme mu a chráňme ho. Táto úloha je na každom z nás. JP2 nám dal pastoračný plán pre kultúru života: začína rozvojom kritického myslenia a pokračuje mobilizáciou a spoločným aktivovaním ľudí.

 

Pro-life misia je misiou každého z nás. Je mnoho oblastí, kde byť aktívni – politika, farnosti, medicína, médiá, školy…
K ľuďom musíme vyjsť von – zo svojho domu, fary, biznisu, školy… Na Slovensku je cca 70% katolíkov. Všetci by sme mali zdvíhať ruky proti zločinu potratu. Evanjelium nie je akademické cvičenie. Budeme sa zodpovedať pred Bohom ako sme sa angažovali.

 

Spolužitie nadivoko rozkladá manželstvo a rodinu (štatisticky sa takéto páry viac rozvádzajú). Musíme mu čeliť.

(celá prednáška na tinyurl.com/ochrana-zivota – o. Shenan Boquet (HLI) na pozvanie Fóra života v badínskom seminári hovorí o manželstve, rodine, živote…)

(Máte tip na dobré video? Dajte nám o ňom vedieť!)