[newsbusters.org] Rúhačská kampaň v USA na billboardoch hovorí aj: „Boží plán zahŕňa aj potraty“

[pôvodný článok]

Národný verejnoprávny rozhlas (NPR) financovaný daňovými poplatníkmi USA pravidelne nadšene obhajuje potraty. Pred niekoľkými mesiacmi v ich relácii Morning Edition dokonca odvysielali zvukový záznam z priebehu potratu. V stredu sa ich ranná „spravodajská“ relácia obrátila na reportéra WKNO z Memphisu Christophera Blanka, ktorý propagoval billboardy podporujúce ženy jazdiace po diaľnici č. 55 z Tennessee do Carbondale v štáte Illinois na potrat.

Hviezdou príbehu bola kaderníčka menom „Queen“ – „jej meno nebudeme používať z dôvodu ochrany súkromia“. Blank ju opísal ako osobu v tričku s veľkým nápisom: „BUDEM VŽDY POMÁHAŤ A POVZDBUDZOVAŤ V TÉME POTRATOV“. Vysvetlila, že „Ľudia robia chyby“. Ona sa za tú svoju nehanbí. Reportér sa so svojou respondentkou viezli po ceste I-55, keď narazili na nápis podporujúci potraty. Kaderníčka bola nadšená.

„Áno! BOŽÍ PLÁN OBSAHUJE aj potrat! Je to tak! Je to tak. Súhlasím.“

(Foto: Christopher Blank)

 

Blank vysvetlil, že nový billboard je jedným zo šiestich, ktoré zaplatila organizácia „Shout Your Abortion“ (preklad: Vykrič svoj potrat) so sídlom v Seattli. Jej zakladateľka Amelia Bonowová hovorí, že najmä táto trasa – vedúca k potratovej klinike v južnom Illinois – potrebovala protipól k pro-life billboardom.

 

„I-55 je pokrytá týmito nenávistnými, odsudzujúcimi, hanobiacimi a zámerne traumatizujúcimi billboardmi proti potratom,“ povedala Bonowová.

Blank vysvetlil, že niektoré bilbordy sa odvolávajú na Bibliu. Iné, ktoré vytvorila skupina Pro-Life Across America, zobrazujú usmievajúce sa deti a telefónne číslo.

Počas niekoľkých sekúnd, ktoré v tomto pro-potratovom príbehu dostala opačná strana – teda proliferi, zakladateľka spomínanej prolife organizácie Mary Ann Kuharski povedala, že ich billboardy generujú približne 500 telefonátov mesačne. „Nehádame sa,“ povedala. „Nepoužívame ostré slová. Na našich billboardoch nikdy nepoužívame slovo potrat.“

 

Tieto prolife billboardy nie sú práve „nenávistné, odsudzujúce, zahanbujúce, zámerne traumatizujúce“. Ak sú obrázky usmievajúcich sa detí traumatizujúce, musia chcieť, aby sa pro-life billboardy vôbec nepoužívali.

Reportér NPR potom uviedol, že telefónne číslo odkazuje ženy na „takzvané krízové tehotenské centrá“, kde im urobia sonografické vyšetrenie a poskytnú poradenstvo. Reportér Blank povedal, že „skutočnou krízou“ sú zákony proti potratom. Bonowová sa posťažovala: „V skutočnosti nezabraňujú ľuďom, aby išli na potrat, ale sťažujú im to.“ Zabitie dieťaťa by asi malo byť vždy čo najpohodlnejšie.

 

Na ďalších bilbordoch organizácie „Vykrič svoj potrat“ sa píše: „Potrat je v poriadku“ a „Potrat je normálny, si milovaná“. Poskytovateľka potratov Jennifer Pepperová hovorí, že pomáhajú ženám na „emocionálne náročnej“ ceste smrti. „Od pacientok sme počuli, že im robí dobre vidieť povzbudzujúce/potvrdzujúce (propotratové) posolstvo,“

„Queen“ uzavrela: „Niektorým z nich to dodá viac odvahy, sily a viery. Uľaví to ich dušiam. To je to, čo to (propotratový billboard) urobí.“

[Chceme sa ochrane života venovať intenzívnejšie a profesionálnešie. Vďaka Vašej pravidelnej podpore to bude možné. Ďakujeme.]