[FoxNews] Študent katolíckej strednej školy zatknutý, predtým bol dočasne vylúčený za odpor proti transrodovej ideológii

[pôvodný článok] Študent katolíckej strednej školy v Kanade bol v pondelok zatknutý. Tomu predchádzalo suspendovanie (pozn. prekladateľa: dočasné vylúčenie) za protestovanie proti tomu, aby transrodoví ľudia používali toalety (opačného pohlavia) a povedal, že existujú iba dve pohlavia. Teraz sa odvoláva na tribunál pre ľudské práva v Ontáriu.

Podľa Epoch Times 16-ročný Josh Alexander povedal, že vedenie katolíckej strednej školy Svätého Jozefa v meste Renfrew, Ontario, Kanada mu povedalo, že pokračovanie jeho školskej dochádzky by „škodilo fyzickému a duševnému blahu“ transrodových študentov.

Stredoškolák na Twitteri napísal, že polícia v Ontáriu ho zatkla a obvinila po tom, čo sa pokúsil zúčastniť sa vyučovania, čo bolo v rozpore s príkazom na vylúčenie po tom, ako bol suspendovaný začiatkom tohto školského roka.

„Urážku očividne definujú urazení,“ povedal Alexander pre Epoch Times. „Na hodine som vyjadril svoje náboženské presvedčenie a vymklo sa to spod kontroly. Nie každému sa to bude páčiť. To zo mňa ale nerobí tyrana. Neznamená to, že niekoho obťažujem. Vyjadrujú svoje presvedčenie a ja vyjadrujem svoje. Moje im evidentne nezapadá do príbehu.“

 

Alexander, ktorý sa označil za „znovuzrodeného kresťana“ a viedol študentskú akciu na podporu minuloročného konvoja kamiónových áut, nechodil do školy, odkedy ho v novembri prvýkrát suspendovali. Bol potrestaný suspendovaním za to, že vo svojej škole údajne organizoval protesty proti biologickým mužom v dievčenských toaletách a v triede argumentoval, že Boh stvoril dve nezmeniteľné pohlavia.

„Viacerí študenti, vrátane transštudentov, na mňa kričali,“ povedal študent pre Epoch Times.

Alexander povedal, že mu jeho riaditeľ povedal, že sa môže vrátiť do školy iba vtedy, ak prestane používať „mŕtve meno“ alebo krstné meno transrodových študentov a nebude navštevovať vyučovanie, kde sa nachádzajú dvaja transrodoví študenti, ktorí namietali proti jeho náboženským názorom na rod.

St. Joseph's Catholic High School in Renfrew, Ontario
Katolícka stredná škola sv. Jozefa v Renfrew, Ontario (Google Maps)

Podľa Joshovho právneho poradcu v Liberty Coalition Canada, hoci bolo jeho suspendovanie v januári zrušené, fakticky pokračovalo po tom, čo ho Katolícka okresná školská rada okresu Renfrew „vylúčila“ na zvyšok školského roka.  Alexander si nie je istý, či bude technicky nedisciplinárne konanie pokračovať aj v budúcom roku.

Alexandrov právnik James Kitchen uviedol, že škola obvinila jeho klienta zo „šikanovania“ transrodových študentov.

„Je zrejmé, že v skutočnosti nejde o šikanovanie podľa toho, ako by tento pojem definovali… rozumní ľudia,“ povedal Kitchen pre Epoch Times. „Nebude ich vyhľadávať, nazývať ich menami a robiť si z nich srandu. Vyjadrí však svoje názory na to, čo títo ľudia hovoria a na to, čomu veria a na to, čo robia. A vyjadruje ich online a vyjadruje ich v triede“.

[Vďaka Vašej podpore budeme môcť prinášať viac informácií zo sveta ochrany života. Ďakujeme za jej zváženie.]

Koncom februára sa Alexander plánuje odvolať proti svojmu pôvodnému suspendovaniu na provinčnom tribunáli pre ľudské práva, ktorý by jeho prípad predložil porote školskej rady. Odvolanie sa údajne narazilo na technický problém týkajúci sa toho, či Alexander môže konať nezávisle od svojich rodičov.

Riaditeľ katolíckej strednej školy St. Joseph’s Catholic High School povedal pre Fox News Digital, že podľa kanadských zákonov má zakázané komentovať prebiehajúci prípad.