od Aliancie za rodinu: Vaša úspešná petícia – transexuálna revolúcia stráca dych

ĎAKUJEME všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k tomu, že sa transsexuálna revolúcia pozastavuje, aby najmä nezneisťovala mladých ľudí v tom, že sú mužmi a že sú ženami. Vďaka Bohu aj všetkým zaangažovaným.

 

Newsletter Aliancie za rodinu v plnom znení: 

Milí priatelia,

takéto správy píšem nesmierne rád. Podarilo sa! Minulý týždeň sme odovzdali petíciu adresovanú Petrovi Pellegrinimu ako predsedovi NR SR a  ministerke zdravotníctva a ministrovi vnútra. Všetkým, ktorí ste ju podpísali veľmi pekne ďakujem. Bez Vás by sme tento úspech neslávili.

S účinnosťou od 3.4.2024 sú transexuálne štandardy zrušené!

Má zmysel využívať všetky prostriedky pre dobro. Vy, čo ste s nami bojovali viete, že to nebol krátky ani ľahký zápas. Pravdu? Nečakal som od minulej vlády, že spustí transexuálnu revolúciu, nikto z nich na to nedostal mandát.  Ako sa to vtedy stalo? Bolo v tom veľa zrady.

Hneď ako to bývalý minister  Lengvarský urobil, zaslali sme mu verejný list s názvom Nebláznite pán minister! Nezabralo. Minister napriek tlaku (a to aj poslancov zo strany, ktorá ho nominovala) nepoľavil a usmernenie nezrušil. Bolo iba pozastavené do času kým sa príjmu štandardné postupy. Oslovili sme aj poslancov NR SR výzvou na zmenu zákona, keď sa situácia skomplikovala rozhodnutím Najvyššieho správneho súdu SR.

Posledný deň vo funkcii minister zdravotníctva dokonca podpísal štandardy, ktoré stanovovali škandalózne postupy pri liečbe, presadzovali tzv. „právo na sebaurčenie pohlavia“ a zakazovali liečbu, ktorá by viedla k stotožneniu sa so svojim pohlavím.

Po jeho konci nastúpil na miesto ministra zdravotníctva premiér Eduard Heger. Jemu sme posielali petíciu Zrušte okamžite usmernenie o zmene pohlavia, pán premiér! Bohužiaľ nezabralo. Usporiadali sme modlitbové zhromaždenie pred Úradom vlády SR. A hoci sa nič neudialo a vyzeralo to ako neúspech,  Boh naše modlitby počúval,… len na vykonanie dobrého skutku si zvolil iného, ochotnejšieho.

No a hoci sa to nenosí, lebo na politikov sa len nadáva, patrí sa poďakovať. Po zmene vlády na zrušení transexuálnej revolúcie pracovali aj viacerí koaliční politici. Za čo im patrí veľká vďaka. Bola to aj podmienka v koaličných rokovaniach. Tak sa podarilo zrušiť usmernenie Lengvarského. Avšak ministerstvo zdravotníctva nezrušilo štandardy, ktoré prikazovali lekárom liečiť podľa zlej šablóny a vydávať posudky o (v skutočnosti fiktívnej) zmene pohlavia. Ak by ostali platné, mohli byť lekári, ktorí nechceli liečiť podľa týchto manuálov vážne postihovaní.

Vašu petíciu sme odovzdali minulý týždeň v stredu predsedovi NR SR Petrovi Pellegrinimu. Som rád a vďačný, že to u neho našlo odozvu. Po toľkých odmietnutiach u mnohých, (u ktorých by som to nečakal), si to o to viac vážim. Tie deti stoja za to! Zrušenie štandardov neznamená síce úplné víťazstvo, to sa na tomto svete ani nedá dosiahnuť, ale znamená istý bod obratu, znamená,  že deti nebudú tak silne vystavené transexuálnej propagande. Proste progresívny valec sa im akosi zadrháva!

Milí priatelia bez Vás by to nebolo. Ak by tu nebola hromadná požiadavka a neboli ste vytrvalí v takej drobnej veci ako je podpisovanie  petícií, nebolo by k tejto zmene prišlo. Vďaka! Ste pre mňa nádejou!

 

S úctou

Anton Chromík

predseda

Aliancia za rodinu

 

PS: Aké sú plány? Budeme sa usilovať viac! Kvôli rozhodnutiu Najvyššieho správneho súdu (presadený ministerkou Kolíkovou napriek našim výslovným upozorneniam) musíme pracovať na zmene zákona, ktorý výslovne obmedzí zápis zmeny pohlavia len na prípad lekárom nesprávne určeného pohlavia. Pred nedávnom som sa vrátil z púte z Talianska, kde som mojich milovaných svätých pátra Pia, sv. Františka z Assisi a Carla Acutisa prosil v tejto veci o pomoc. Tak dúfam.