[LiveAction.org] Keď desaťtisíce ľudí pochodovali za život vo Washington DC, mainstreamové médiá propagovali potraty

Podľa Newsbusters sa v piatok vo Washingtone, D.C., na Pochode za život zišli desaťtisíce zástancov života, hlavné televízne stanice však prižmúrili oči. Hoci je takéto zaobchádzanie bežné, ľudia hovoria o tom, čo sa rozhodli propagovať namiesto neho.

„Piatkové večerné a sobotňajšie ranné vysielanie televízií ABC, NBC a CBS ignorovalo piatkový 51. ročník Pochodu za život vo Washingtone, kde tisíce ľudí prišli v mraze a snehu protestovať proti zabíjaniu nenarodených detí,“ informoval Alex Christy. „Piatkové Nočné správy NBC boli najhorším previnilcom, pretože nielenže ignorovali zástancov života, ale aktívne propagovali stredoškolákov podporujúcich potraty.“

Christy vysvetlil, že NBC Nightly News sa rozhodli neinformovať o pochode, ale namiesto toho informovali o maturantoch a ich rozhodovaní o tom, kam ísť na vysokú školu. Reportérka Savannah Sellersová sa rozprávala s rodinou, ktorej dcéra Grace je uprostred prijímacieho procesu na vysokú školu. Sellersová povedala: „Hodnotenie škôl, akademické prostredie, náklady na štúdium, to všetko sú faktory pri rozhodovaní o výbere vysokej školy, ale pre Grace, maturantku z Južnej Karolíny, sa k nim pridávajú aj zákony o potratoch v tomto štáte.“

Grace vysvetlila, že sa jej „nepáči byť v štáte, ktorý si neváži to, kto som, alebo si neváži moje práva ako osoby“.

[Chceme sa ochrane života venovať intenzívnejšie a profesionálnešie. Vďaka Vašej pravidelnej podpore to bude možné. Ďakujeme.]

Problémom tohto pohľadu je, že zástancovia potratov a potratový priemysel si nevážia ženy ani deti. Potraty ich stavajú proti sebe a podsúvajú ženám lož, že matky nemôžu byť úspešné v svojej kariére alebo na svojej vzdelávacej dráhe. V rámci úplne antifeministického zmýšľania potraty vysielajú signál, že ženy sú menejcenné ako muži len kvôli svojej plodnosti a že musia zabíjať svoje nenarodené deti, aby dosiahli rovnosť s mužmi.

Newsbusters tiež informovali, že nasledujúce ráno v relácii Today NBC opäť neinformovala o Pochode za život, ale „našla 49 sekúnd, ktoré venovala novému albumu Green Day“.

Okrem toho sa podľa Newsbusters v reláciách ABC World News Tonight a Good Morning America nespomínal ani pochod, ani skutočnosť, že na pochode bol Jim Harbaugh – známy víťazný univerzitný futbalový tréner. Podobne aj CBS Evening News a CBS Saturday Morning zabudli o pochode informovať.

Zatiaľ čo v minulých rokoch hlavné médiá Pochod za život zväčša ignorovali, v roku 2022 o pochode informovali viaceré spravodajské kanály v očakávaní rozsudku vo veci Dobbs v. Jackson Women’s Health Organization, ktorý mal v nasledujúcich mesiacoch vyniesť Najvyšší súd. O necelé štyri mesiace neskôr unikol návrh rozhodnutia vo veci Dobbs, ktorý signalizoval, že súd zruší rozhodnutie vo veci Roe, čo sa napokon v júni 2022 aj stalo. (pozn. AZZR: Toto rozhodnutie vrátilo jednotliovým štátom USA možnosť regulovať umelé potraty, čo mnohé využili na ich obmedzenie a zachránili tak mnoho detí; iné potraty zliberalizovali, pričom niektoré ich povoľujú až do pôrodu)

 

[článok z LiveAction.org]