[ext] Obchodníčka s potratmi, o ktorej písal aj Kuciak, skončila vo väzení

Veľký úspech! Neoplatí sa porušovať zákony a ohrozovať zdravie matiek (nehovoriac o tých potratených deťoch) nelegálnymi potratovými tabletkami. Predajkyňa cez internet skončila na 6 rokov vo väzení. Viac v článku na Postoji.

 

...Read More »

[blog] Pijem, piješ, pijeme. Poďme sa baviť o tom, čo s alkoholom.

Slovensko má problém – jeho “národný šport“ sa volá alkohol(izmus). A pritom si môžeme život užívať lepšie, príkladom nám môže byť Island, ktorý mladých už pár rokov úspešne odlákava od alkoholu, drog, cigariet.

Vtipy o Američanovi, Talianovi a Slovákovi, ktorí sa pretekajú v tom, kto znesie viac vypiť, sme počúvali...Read More »


TS: Podporujeme ohlásené pro-rodinné opatrenia vrátane zvýšenia daňového bonusu a zvyšovania rodičovského príspevku

Mimovládky podporujú vládou avizované pro-rodinné opatrenia – pravidelné zvyšovanie rodičovského príspevku aj zvýšenie daňového bonusu, ktorý žiadali valorizovať v máji vo svojej výzve vláde. Privítali by zvýšenie daňového bonusu aj na deti po 6. roku veku ako aj ďalšie pro-rodinné kroky vlády.

 
V máji 12 mimovládok adresovalo...Read More »

Daňový bonus na dieťa do 6 rokov bude dvojnásobný, minister chce zvyšovanie rodičovského príspevku

Vážení podporovatelia,

som veľmi rád, že sa postupne aj vďaka našim aktivitám z vlády ozývajú hlasy na podporu rodiny a demografie (premiér, minister rodiny, štátny tajomník ministerstva rodiny). Nie je to jednoduché, no v rámci našich možností navrhujeme vláde a poslancom opatrenia na ochranu života a podporu rodiny. 

Chcem...Read More »


[blog] Parlament môže sprísniť potraty, voliči koalície aj väčšiny opozície sú za

[Ak chcete prispieť na pokrytie nákladov na prieskum, pošlite príspevok na účet Postoja SK52 1100 0000 0029 4346 0300 s poznámkou PRIESKUM.]

Z letného prieskumu agentúry Focus, na ktorom sme spolupracovali s Konzervatívnym denníkom Postoj, vyplýva, že väčšina voličov koaličných a takmer všetkých opozičných strán zastáva názor, že umelé potraty...Read More »


Stretnutie so štátnym tajomníkom Švejnom o rodinnej politike, aj o 0-tom dôchodkovom pilieri

Spolu so Stanislavom Trnovcom sme sa stretli so štátnym tajomníkom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Ivanom Švejnom (Most-Híd). Témou stretnutia bola rodinná politika v nadväznosti na našu výzvu vláde zo začiatku júna. Zhodli sme sa na tom, že najväčší problém nedostatku detí, a teda demografie, má korene v...Read More »


Zrealizovali sme workshop o sociálnych sieťach a o tom, ako šíriť hodnoty ONLINE

Tomáš Kováčik prakticky ukazuje ako používať sociálne siete – Facebook pre šírenie hodnôt, prolife a profamily postojov. Pozrite si základy z toho, ako
– si založiť FB účet
– založiť FB stránku
– zaplatiť reklamu cez FB stránku
– jednoducho zostrihať video
– prečo je potrebné blogovať a ako na...Read More »


Pozitívne stretnutie so štátnym tajomníkom ministerstva rodiny a predsedníčkou sociálneho výboru NR SR na tému rodinnej politiky

Dnes sme sa na základe našej výzvy vláde, aby realizovala rodinnú politiku, stretli so štátnym tajomníkom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, p. Branislavom Ondrušom a predsedníčkou Výboru NR SR pre sociálne veci p. Alenou Bašistovou. Stretnutia sa v mene 12 podpisujúcich organizácií zúčastnil Tomáš Kováčik ako iniciátor výzvy...Read More »


Miss RODINKA na ZŠ Gelnica - inšpirácia pre všetkých

Podľa fotografií by sa to dalo nazvať Kočiarikovo 🙂
Verím, že pani učiteľky zo ZŠ Gelnica budú inšpiráciou aj ďalším učiteľkám na Slovensku. So žiakmi 1. a 2. ročníka oganizujú Miss RODINKA, aby deti mali predstavu, čo bábätko potrebuje. 

Viac na FB ZŠ Gelnica.

...Read More »

Výzva poslancom NR SR na predkladanie a podporu návrhov zákonov, ktoré zlepšia ochranu života každého človeka.

Ľudský život začína počatím. Právo na život je prvé zo všetkých práv, bez neho niet ďalších ľudských práv. Právo na život je neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné. Nikto nemá právo siahnuť na život nevinného človeka.

Ľudský život je obzvlášť krehký a zraniteľný pred narodením a preto si vyžaduje osobitnú opateru. Kvôli totalitnej potratovej legislatíve sú...Read More »


Výhercovia súťaže Rodina a základné ľudské právo na život 2018

Do druhého ročníka celoslovenskej výtvarno-video súťaže Rodina a základné ľudské právo na život sa zapojilo takmer 1800 žiakov základných a stredných škôl. 

Plagáty k súťaži sme zaslali na 2200 základných a 800 stredných škôl na celom Slovensku.

“Chcem veľmi pekne poďakovať všetkým učiteľom a riaditeľom škôl z celého Slovenska, ktorí...Read More »


Výzva vláde: Žiadame realizáciu rodinnej politiky

<Pridajte sa aj vy k podpore výzvy vláde, napíšte vpravo na tomto linku krátky komentár a zdieľajte ho na Facebooku. ĎAKUJEME, že vám záleží na rodine.>

Dolupodpísaní zástupcovia organizácií, ktorým záleží na rodine ako najlepšom priestore nielen pre prijatie a výchovu detí, ale aj pre matku a otca,...Read More »


Dieťa bude choré. - Ale my budeme vďační za každý okamih s ním!

Ťažko si predstaviť niečo horšie v živote ako pochovanie svojho dieťaťa, no rodičia, ktorí sa rozhodli dať mu život, si nebudú vyčítať, že ho dovolili usmrtiť predčasne.

“Zařizovat pohřeb svému dítěti je strašné! Může být nějaký rodič připravený na to, že musí vlastnímu miminku vybírat oblečení do rakve? Když se prodavačka...Read More »


Česi sú opäť kreatívni, navrhujú zavedenie zdravotníckeho výkonu poradenstva pred potratom

Uplynulý víkend sa 7. apríla konal už 18. Národní pochod pro život a rodinu. Kolegovia z českého Hnutí pro život sú opäť kreatívni a prinášajú okrem poukázania na zlo potratu a chýbajúce deti, ktoré sa nemohli narodiť, aj spôsoby, ako pomáhať životy zachraňovať.

“Za najzaujímavejší považujem návrh na zavedenie...Read More »


Pracujúce matky nemusia byť vždy šťastnejšie

Niekoľko myšlienok zo zaujímavého rozhovoru so sociologičkou Danou Hamplovou

Ako to teda urobiť, aby sa matky citili spokojnejšie?
Dať im možnosť voľby, netlačiť ich jedným smerom. Toto by sociálna politika mala rešpektovať.

…Prišla som na to, že matky 2-ročných detí, ktoré pracujú, nie sú šťastnejšie ako matky, ktoré sú s deťmi...Read More »


Som rád, že predavačky trnavskej Jednoty už môžu nedele tráviť s rodinami.

Som veľmi rád, že aspoň niektoré mamy-predavačky už môžu nedeľu tráviť s rodinami – trnavská COOP Jednota Trnava s.d. od januára v nedele zatvára. 
Aj ty môžeš pomôcť mame-predavačke byť s rodinou, ak v nedele nepôjdeš nakupovať. #PoďmeNaTo Read More »


Súhrn aktivít za rok 2017

Napriek tomu, že naše občianske združenie vzniklo len pred rokom v decembri 2016, nie je nás veľa a všetky aktivity realizujeme dobrovoľnícky bez odmeny, máme za sebou rok plný akcie. A to všetko za minimum peňazí, len na náklady projektov. Posúďte sami 🙂

Pred súhrnom mi dovoľte ešte dve poznámky:

Je možné zachrániť mimomaternicovo počaté dieťa? Zdá sa, že áno.

Zachytili sme veľmi zaujímavý článok o možnostiach záchrany mimomaternicovo počatých detí. Stojí za prečítanie –hnutiprozivot.cz/linka-pomoci/2664-moznosti-zachrany-ditete-pri-mimodeloznim-tehotenstvi “Hilgers podotýká, že pro zdárné přenesení embrya do dělohy je třeba překonat ještě řadu překážek, nicméně zdá se, že v zásadě tyto transplantace možné jsou.”
...Read More »

Naozaj je spolunažívane párov bez svadby také stabilné?

(W. Bradfor Wilcox,  Laurie DeRoseová) zdroj: www.brookings.edu

Niektorí súčasní vedci tvrdia, že pre dobro detí nie je dôležité ani tak manželstvo, skôr stabilná rodina. Uvádzajú pritom, že deti, ktoré zažijú ukončenie rodičovského vzťahu a príchod nových partnerov do ich života, vykazujú s väčšou pravdepodobnosťou zhoršený prospech, tehotenstvo v tínedžerskom veku a...Read More »


Nové dôkazy o psychologickom dopade potratu: Pravdepodobnosť samovraždy u tínedžeriek, ktoré pokračujú v tehotenstve, klesá o 50%

Štúdia spracovaná vo Fínsku, ktorú publikoval Európsky vestník verejného zdravia (pozri TU), 
naznačuje, že vzdelanie a materstvo majú značný vplyv pri prevencii samovrážd u mladistvých dievčat a že psychologická a sociálna podpora môže zabrániť samovraždám, ku ktorým dochádza v súvislosti s umelým potratom.

Štúdia trvajúca 15 rokov sledovala 13 691 dievčat...Read More »


Sv. omše za život počas školského roka 2017-18 u kapucínov v Bratislave

Dávame do pozornosti a pozývame na sv. omše so zaujímavými hosťami a prednáškami.

...Read More »

Záznam z besedy KTO SÚ ĽUDIA Z VÝSTAVY?

Kanadský vyšetrovateľ David Matas sa venuje násilným odberom orgánov väzňom svedomia v Číne. S tým súvisia aj neetické a nehumánne výstavy ľudských tiel.

Záznam nájdete TU

...Read More »

Tlačová beseda: Bratislava 6.9.2017 Kanadský vyšetrovateľ odberov orgánov v Číne na Slovensku a výzva a petícia mimovládok za zrušenie výstavy ľudských tiel

V súvislosti s výstavou mŕtvych ľudských tiel v Bratislave Slovenská asociácia Falun Gong pozvala Davida Matasa, aby odhalil pôvod týchto tiel, ako aj neetické odbery orgánov väzňom svedomia v Číne. Viaceré mimovládne organizácie v tejto súvislosti podali oznámenia na prokuratúru...Read More »


Automatky: Nosila smrtelne choré dieťa a odmietla potrat. Dnes o svojej skúsenosti prednáša.

Život prináša aj veľmi ťažké situácie. Mamy, ktoré sa rozhodli svoje dieťa donosiť aj keď vedeli, že ho čaká smrť, hovoria o pokoji v duši z rozhodnutia, nevziať dieťaťu život potratom. Viac napr. v tomto rozhovore Českého rozhlasu.

“Přestože je katolička, nepřipadalo jí to při jejím rozhodování důležité. Nejít na potrat...Read More »


Takmer 100% detí diagnostikovaných s Downovým syndrómom je na Islande potratených. Sarah Palinová to prirovnáva k snahe nacistov o perfektnú rasu

  • Sarah Palinová, ktorá má 9-ročného syna Triga s Downovým syndrómom, prirovnala túto potratovú politiku k Hitlerovej snahe o Árijskú rasu: “Pokúšať sa zbaviť sa života, v mene vybudovania dokonalého rasy… nás vracia späť do nacistického Nemecka.”
  • takmer 100% tehotenstiev, ktorých bábätká majú diagnostikovaný Downov syndróm, je na Islande ukončených potratom
      Read More »

Zachraňoval deti pred potratom, čínske úrady mu zatvorili domov pomoci

Svoju vlastnú vilu premenil na domov pre mnohé ženy a ich deti, ktoré tak zachránil pred potratom. Bývalý biznismen, ktorý sa stal budhistickým mníchom, Master Daolu, tak chránil deti, ktoré majú podľa budhizmu dušu od počatia.
Mamám a deťom ponúkal dlhodobú opateru, pričom mamy sa k deťom mohli kedykoľvek vrátiť....Read More »


Protestujeme proti výstave mŕtvych tiel

V Bratislave sa v auguste začala výstava, na ktorej sú vystavené mŕtve telá, ktorých legálny pôvod je otázny (Čína a jej “ľudské práva”). Výstava pošliapava ľudskú dôstojnosť, postavili sa proti nej lekári, bioetici, liberálni novinári i komentátori ako aj predseda Konferencie biskupov Slovenska. 

Výstava pravdepodobne porušuje zákony SR, ako aj medzinárodný Dohovor...Read More »


Charlie Gard, rodičovské práva a právo nebyť odpojený od podpory života

7.7.2017 o 17:30 sme sa zhromaždili pred britskou ambasádou, aby sme vyjadrili podporu Charlieho rodičom a ich rodičovským právam. Žiadame Britániu, aby umožnila Charlieho rodičom rozhodnúť, čo je najlepšie pre ich dieťa, aby neodpájala Charlieho Garda od výživy a dýchania.

K zhromaždeným sa prihovoril aj Vladimír Palko, prečítali sme aj podporné...Read More »


Fotografie z odovzdávania cien v ročníku 2017

Ako bolo? Takto výborne :o)   [video]

Muži: Je to aj moje dieťa

Rádio 4 BBC odvysielalo reláciu o dopadoch potratov na mužov s názvom “Je to aj moje dieťa.” Neprezentovala síce pro-life postoj, no pomáha prelamovať tabu v tejto veci. 

V relácii sa spomína aj častá reakcia mužov, keď matke ich dieťaťa povedia “Je to tvoje rozhodnutie, stojím pri tebe.” Dve ženy, ktoré boli na...Read More »


Potraty mužom spôsobujú mnoho bolesti

Samovraždy či depresie. To sú následky potratov. A netýkajú sa len žien, ale tentokrát mužov, ktorých deti boli zabité potratom. Viac v článku, ktorý čerpá z Australian Daily Telegraph

...Read More »

Výhercovia súťaže Rodina a základné ľudské právo na život 2017

Do prvého ročníka celoslovenskej výtvarno-video súťaže Rodina a základné ľudské právo na život sa zapojilo až

1500 žiakov základných a stredných škôl. 

Cieľom tejto súťaže, ktorú chceme organizovať každý rok, je zapojiť žiakov a študentov základných a stredných škôl do vnímania a prežívania dôležitosti rodiny, dobrých vzťahov v rodine aj...Read More »


TS: Mamičky žiadajú od premiéra Fica a vlády darček ku Dňu detí: Doprajte deťom mamy na plný úväzok!

Bratislava 1.6.2017 Mamičky žiadajú od premiéra Fica a vlády...Read More »


Mama s rakovinou ochotná obetovať sa za svoje deti

Becky Anderson odmietla “radu” lekárov a zachránila život svojich detí. Rakovina jej hrozila smrťou. Dnes sú dvojčatá nažive a Becky tiež.

Krásni sú, však? :o)

...Read More »

Výzva mamičiek na ukončenie ich diskriminácie pre to, že sa osobne starajú o deti počas rodičovskej „dovolenky" a štát si ich cení na mínus 66.80 eúr

Pridajte sa k výzve a zdieľajte ju

Vážený pán predseda vlády,

dovoľujeme si obrátiť sa na Vás so žiadosťou o podporu materstva a najlepšej formy starostlivosti o dieťa.

Pre vývoj detí je dôležité, aby mohli v prvých rokoch života vyrastať pri mame. Je preto veľmi dobré, že sa v...Read More »


Potratový gigant v USA stratí 80% štátnych peňazí

US House 217 hlasmi k 213 presadil zákon, ktorý vezme 80% peňazí, ktoré dostáva Planned Parenthood’s z budúcoročných federálnych daní. Tieto peniaze namiesto potratového giganta dostanú komunitné zdravotné centrá. Ide o 390 miliónov dolárov z celkových 450 miliónov, ktoré dostáva z federálnych daní. 

Zmena zákona ešte musí prejsť senátom. 

Viac TU.

...Read More »

Rozbaľujeme, triedime a vyhodnocujeme 🙂

Do súťaže nám prišli stovky výtvarných prác. VEĽKÁ VĎAKA za každu jednu, decká, ste super 🙂

Tešíme sa na slávnostné odovzdanie cien v Dome Quo Vadis a výstavu, ktorá v tomto dome v centre Bratislavy potrvá až do konca júna. 

Organizačný tím. 

   

...Read More »

Posviacka pamätníka nenarodeným v Petržalke

Neďaleko nášho sídla bol slávnostne posvätený pamätník nenarodeným deťom. Na území tejto farnosti sú až tri zariadenia, kde sa vykonávajú umelé potraty. 

Pri posviacke pamätníka miestny farár Peter Mášik poznamenal aj to, že na otázky, či je dôstojné, že také umelecké dielo je umiestnené neďaleko kanála a smetného koša, odpovedal tým, že...Read More »


Odpoveď žien na "západné" riešenia ich problémov antikoncepciou

Na 100. výročie prvej eugenickej konferencie v Londýne Melinda Gates spustila fundraising na 4 miliardy dolárov, aby dala 120 miliónom žien antikoncepciu.
Ženy z celého sveta jej odpovedajú, že chcú spravodlivosť, úctu a rozvoj ich krajín, nie antikoncepčné tabletky (o.i. klasifikované ako karcinogény 1. triedy, rovnako ako azbest (!)...Read More »


Umelé oplodnenie prináša čoraz viac problémov

Ľudia strácajú zmysel pre život, pre úctu k nemu. Firma z Austrálie robí šperky z embryí, ktoré rodičia už po umelom oplodnení nevyužijú a mraziť sa donekonečna nedajú… 

Celý článok tu.

...Read More »

Antikoncepcia a problémy so zrazeninami krvi či naštartovaním menštruácie

Veľmi zaujímavý článok na www.rodinka.sk

„Popravde, mám nejaké pacientky, ktoré majú problémy s naštartovaním prirodzeného menštruačného cyklu po vysadení HAK. Bohužiaľ, patríte medzi ne“, vypadlo z nej.

Viete, to máte tak, gynekológovia predpisujú HAK ako cukríky a potom mi sem posielajú ženy ako ste vy, ktorým nenabehla menštruácia prirodzene....Read More »


Deti zo skúmavky (IVF) majú vyššie riziko nádorov, hovorí štúdia

Izraelská štúdia na deťoch počatých medzi rokmi 1991-2013 prirodzene i s “pomocou” medicíny jasne ukazuje, že deti počaté v skúmavke (IVF) majú vyššie riziko nádorov.

Priemerný čas sledovania dieťaťa bol 10.55 roka. Z 242 187 novorodencov bolo 2603 (1.1%)

  • počatých v skúmavke (IVF – in vitro fertilization),
  • 1721 (0.7%) počatých po stimulácii ovulácie a
  • 237...Read More »

MAMA JE NAJ, podporujeme kampaň za ocenenie mám a materstva

Zapojte sa aj vy, dajte si profilovú fotku na Facebook a podporte mamy 🙂

...Read More »

Úcta k človeku je základ - reakcia na neúctivého europoslanca Korwina-Mikkeho

Odmietame slová poľského europoslanca Janusza Korwina-Mikke, ktorý sa 1. marca 2017 vyjadril neúctivo o ženách, keď povedal: “Ženy musia zarábať menej ako muži. Pretože sú slabšie, menšie a menej inteligentné.”

Vzájomná úcta je základom budovania dobrých vzťahov na všetkých úrovniach – osobnej, inštitucionálnej, celoštátnej, medzinárodnej… Na vzájomnej úcte stoja a padajú...Read More »


Manifest za sociálnu a produktívnu zmenu pre ženy

Asociácia za život a rodinu sa pridala k Manifestu za sociálnu a produktívnu zmenu pre ženy.

Pozerajúc priamo na pracovný...Read More »


Nie z mojich daní! Nechceme financovať potraty v Afrike

Zapojte sa do petície a spolu nedovoľme, aby Slovensko financovalo potraty v rozvojových krajinách. Ukážme, že si vážime život. 

Petícia je adresovaná premiérovi Robertovi Ficovi, ministrovi zahraničných vecí Miroslavovi Lajčákovi, predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi a predsedovi vládnej strany Bélovi Bugárovi.

...Read More »

Záznam z diskusie Ako ďalej v ochrane života na Slovensku

Tu nájdete krátke zhrnutie

Kompletný záznam z diskusie nižšie (stiahnuteľný audio záznam tu)

 

...Read More »

[diskusia] Ako ďalej v ochrane života na Slovensku?

Čo je reálne dnes urobiť pre lepšiu ochranu nenarodených?

hostia: Anna Záborská, Branislav Škripek (poslanci Európskeho parlamentu), Štefan Zelník (predseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo)

moderuje: Tomáš Kováčik, Asociácia za život a rodinu, o.z.

KEDY: 21.februára 2017, 18:30
KDE: Univerzitné pastoračné centrum sv. J.Freinademetza, Mlynská dolina, Bratislava

Prídeš? facebook.com/events/353207288399891

...Read More »